Co to są włókniaki i jak skutecznie się ich pozbyć

Włókniaki to problem prawie każdego z nas. Jest to narośle skórne będące niezłośliwym nowotworem Wielkość ich nie jest duża, rozmiar waha się między 1mm a 1 cm. Niezwykle często są tego same  go koloru co nasza skóra.

Może posiadać je zarówno kobieta jak i mężczyzna. Włókniaki nie są groźne lecz nie wyglądają za estetycznie. Występują często na szyi, pod pachami, pod piersią, na brzuchu a nawet na powiekach, jednak również mogą pojawić się w innych miejscach. Niemal każdy z nas posiada jedną taką narośl

Włókniaki mogą być na całym naszym ciele, mogą się nawet powiększać, a ostatecznie nawet krwawić. Z upływem lat  może być ich coraz więcej. Do dziś powstawanie włókniaków nie jest do końca wyjaśnione lecz ich powstawanie jest związane z występowaniem złogów tłuszczu.

Narośli tych można się usunąć, jednak w takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Taki zabieg niestety troszkę kosztuje. Lecz są na nie zupełnie inne sposoby!

W jaki sposób użyć octu jabłkowego do pozbycia się narośli? To bardzo proste! Na sam początek okolice włókniaka należy dokładnie przemyć wodą, samego włókniaka nawilżyć przy użyciu wacika. Następnie zmoczyć wacik w occie jabłkowym, przyłożyć wacik do włókniaka i opatrzyć bandażem. Narośl pociemnieje, wysuszy się i w końcu odpadnie. Warto wspomnieć że jednak po takim zabiegu może zostać blizna, lecz nie zawsze, to wszystko zależy od wielkości włókniaka.

Należy jednak pamiętać że ocet nie powinien być wcierany w całą naszą skórę bo może ją podrażnić. Nie należy również używać powtórnie octu gdy włókniak się już wysuszy. Ostatnia ważna wskazówka to to że nie wolno włókniaka usuwać samodzielnie- lepiej poczekać aby sam odpadł.

 

Pamiętajmy jednak, że ten sposób dotyczy tylko i wyłącznie zmian wewnętrznych. Zmiany w jamie ustnej lub na powiecie wymagają spotkania się z lekarzem specjalistą.