Co się dzieje? Martyniuk wyprzedaje majątek!

To nie jest dobry początek roku dla rodziny Martyniuków. Pod koniec grudnia doszło awantury pomiędzy synem Zenka Martyniuka, Danielem, a jego ciężarną żoną Eweliną. Synowa króla disco polo uciekła do swoich rodziców. Daniel porzucił Podlasie i wyjechał do stolicy. Jakby tego było mało, Martyniukowie podjęli decyzję o zamknięciu dobrze prosperującej restauracji „Jack Sparrow” w Białymstoku, która do nich należała. Teraz wystawili ją na sprzedaż. Wiemy za ile!

O problemach z prowadzeniem lokalu przez Daniela Martyniuka, informowaliśmy pod koniec stycznia. Jak dowiedział się Fakt24 restauracja „Jack Sparrow” należąca do rodziny Martyniuków, została zamknięta.

– Głównie przez ekscesy Daniela – mówił nam były pracownik tego lokalu, który chce zachować anonimowość. – Zenek nie chciał już dokładać do tej knajpy. Daniel ciągle wyciągał pieniądze. Jako właściciel miał dostęp do firmowej karty kredytowej i wszędzie nią płacił. Nie było pieniędzy na faktury, wypłaty i trzeba było zamknąć biznes – dodaje.A kwoty, jakie zarabiała restauracja, nie były wcale małe. Jak powiedział nam nasz rozmówca, średnie wpływy lokalu na początku działalności wynosiły od 70 do 100 tysięcy złotych miesięcznie.

Aby zweryfikować tę informację skontaktowaliśmy się z żoną Zenka Martyniuka. – Lokal jest zamknięty, bo trwa remanent – mówiła nam wówczas Danuta Martyniuk. Na drzwiach lokalu wisiała kartka informująca, że restauracja jest nieczynna.

Kilka dni po publikacji naszego tekstu, Zenek Martyniuk poinformował na swoim profilu na fb o sprzedaży lokalu. „Sprzedam dobrze prosperujący PUB w centrum miasta Białystok wraz z pełnym wyposażeniem” – informuje lider zespołu Akcent. Pod ogłoszeniem jest podany numer kontaktowy. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje restauracja Martyniuków.

Jeśli ktoś chce kupić lokal należący do króla disco polo, musi wyłożyć ponad milion złotych! Do tego dochodzą koszty związane z funkcjonowaniem restauracji, wynagrodzeniem dla pracowników (zatrudnionych jest ok. 15 osób). Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na kupno pubu jest już sporo chętnych.

Restauracja Jack Sparrow mieści się w centrum Białegostoku przy ul. Sienkiewicza. Została otwarta w grudniu 2017 roku. Lokal cieszył się do zamknięcia dużą popularnością. Oferował w swoim menu kuchnię śródziemnomorską połączoną z elementami kuchni polskiej.