Co czujemy po śmierci? Przerażające wyniki badań

Naukowcy śledzący, co dzieje się z naszym ciałem po śmierci dokonali przerażającego odkrycia. Okazuje się, że mózg nie przestaje pracować wraz z zatrzymaniem pracy serca, co oznacza, że człowiek może być świadomy, kiedy ogłasza się jego zgon.

Dr Sam Parnia, dyrektor ds. intensywnej terapii i resuscytacji uniwersytetu NYU Langone School of Medicine w Nowym Jorku jest jednym ze specjalistów badających, co dzieje się z naszym ciałem po śmierci. Jego najnowsze badania skupiają się wokół analizy tego, co dzieje się z ludzkim ciałem, kiedy dochodzi do zatrzymania akcji serca.

Dr Parnia przeprowadził szereg wywiadów z osobami które doświadczyły śmierci klinicznej i zgodnie z wynikami jego obserwacji, ludzie zachowują świadomość w pierwszej fazie zgonu. W większości przypadków osoby, które doświadczyły tego rodzaju śmierci, są w stanie dokładnie opisać, co działo się wokół nich, nawet jeśli nie wykazywali żadnych funkcji życiowych.Niemal wszystkie osoby, z którymi rozmawiał dr Parnia potrafiły dokładnie opisać otoczenie, w którym się znajdowały oraz przytoczyć rozmowy, które był prowadzone w ich pobliżu, kiedy trafiali do szpitala w stanie śmierci klinicznej.