9 oznak, które świadczą o tym, że duch zmarłej, bliskiej Ci osoby, nadal jest w pobliżu

Śmierć bliskiej osoby to tragiczne, łamiące serce wydarzenie. Jednak zdaniem wielu osób, nawet po śmierci możemy komunikować się z najbliższymi.

Począwszy od osób duchownych, po psychiatrów, pisarzy i ludzi, których codziennie mijamy na ulicy, wielu mówi o niewyjaśnionych odczuciach i doświadczeniu obecności zmarłych osób. Niektórzy z nich przyznają wprost, że widzieli ducha zmarłego członka rodziny lub przyjaciela. Inni są przekonani, że nasi zmarli bliscy przebywają wśród nas jeszcze długo po swojej śmierci.Nie istnieją żadne naukowe dowody, które potwierdzałyby, że zmarli mogą nawiązać kontakt z osobami żyjącymi, ale nie zniechęca to osób, które w tę możliwość wierzą.

Poniżej zamieszczamy listę sygnałów, które w licznych opowieściach i świadectwach pojawiają się najczęściej.

1. Zapach zmarłego

Charakterystyczny zapach, który kojarzy nam się ze zmarłym, może świadczyć o tym, że jego duch jest tuż obok nas. Najczęściej odczuwany jest zapach perfum lub wody kolońskiej, których używała zmarła osoba.

Według niektórych relacji, wyczuwalny może być również zapach papierosów, gdy zmarły palił za życia, lub zapach jego ulubionych potraw.

2. Sny o zmarłym

Jeśli śnisz o bliskiej Ci osobie, która opuściła ten świat, prawdopodobnie znajdziesz dla swojego snu jakieś racjonalne wytłumaczenie. Dla wielu, taki sen będzie jednak dowodem na złożoną z zaświatów wizytę. Świadectwa często mówią o przychodzeniu zmarłych we śnie.

Niektórzy twierdzą, że w ten sposób zmarli próbują przekazać nam pocieszające wieści, dać nam do zrozumienia, że mają się dobrze.

3. Przedmioty zmieniające położenie

Sygnałem świadczącym o obecności ducha zmarłego, mogą być przedmioty, które w niewyjaśniony sposób znalazły się na naszej drodze, mimo że zostawiliśmy je w zupełnie innym miejscu.

Wiele osób uważa, że przedmioty o znaczeniu symbolicznym (takie jak zdjęcia czy biżuteria) mogą w tajemniczy sposób zmieniać swoje położenie. Ich zdaniem, w ten sposób zmarli informują nas, że są tuż obok.

4. Odczuwana obecność

Najczęściej orientujemy się, że duch zmarłego jest w pobliżu, gdy podświadomie odczuwamy jego obecność. Choć jest to dowód najmniej namacalny, to właśnie on zwykle przekonuje niedowiarków i sceptyków.

Niełatwo opisać, na czym polega to specyficzne uczucie. Niektórzy określają je jako tzw. zmianę energii otoczenia.

5. Uczucie, że ktoś nas dotknął

Uczucie, że ktoś nas dotknął, gdy jesteśmy sami, może być bardzo silnym sygnałem, że zmarła osoba znajduje się w pobliżu.

Może się zdarzyć, że złoży na naszych ustach pocałunek, muśnie nasze włosy, lub delikatnie pogładzi nas po ramieniu. Dotykowi zwykle towarzyszy również silne poczucie, że duch zmarłego jest tuż obok. Niewykluczone, że odczujemy także zmianę energii w pomieszczeniu, w którym przebywamy.

6. Dziwne zachowania sprzętów elektrycznych

Choć takie zdarzenia zwykle przywodzą na myśl sceny z filmów grozy, wiele osób przekonuje, że doświadczyło dziwnych zachowań przedmiotów elektrycznych. Ich zdaniem, w ten właśnie sposób zmarli informowali ich o swojej obecności.

Do niewytłumaczalnych zdarzeń, za które odpowiedzialność przypisuje się zmarłym, należą m.in.: migotanie lampy, zakłócenia obrazu w TV, nagłe wyłączenie sprzętu elektronicznego lub niewyjaśnione, dochodzące z niego dźwięki.

7. Ważne, pojawiające się znikąd cyfry.

Jedną z form kontaktu, którą mogą wykorzystywać duchy zmarłych, jest przekazanie wiadomości poprzez ukazywanie bliskim znaczących cyfr i numerów. Wiele osób doświadczyło ich pojawiania się w najmniej spodziewanym momencie. Zauważały je na tarczy zegarków, w książkach lub telewizji. Cyfry te bardzo często odwoływały się do znaczących dat w życiu zmarłego.

Znajdą się zapewne osoby, które powiedzą, że pojawianie się określonych cyfr jest zwyczajnym zbiegiem okoliczności. Inni jednak uznają, że to ewidentny dowód kontaktu z zaświatami.

8. Ulubiona muzyka zmarłego

Gdy na myśl o zmarłym, słyszymy jego ulubioną piosenkę, możemy być pewni, że jego duch w pobliżu. Wiele osób przyznaje, że ulubiony utwór zmarłego towarzyszył im nieustannie, niezależnie od miejsca pobytu. Pojawiał się w radiu, w telewizji, a nawet w sklepach podczas zakupów.

Sceptycy powiedzą, że to po prostu zbieg okoliczności. Przeczą temu świadectwa osób, które doświadczyły spotkań ze zmarłymi. Jak podkreślają, ulubiona muzyka zmarłego rozbrzmiewała w momencie, gdy tylko o nim pomyśleli.

9. Dziwne zachowania zwierząt

Wiele osób wierzy, że zmarli, którzy odeszli z tego świata, wracają pod postacią zwierząt. Motyl, ptak lub inne stworzenie, może niespodziewanie zwrócić Twoja uwagę. Możliwe, że poczujesz łączącą Was dziwną, niewyjaśnioną więź. Znane są opowieści o zwierzętach, które szukały kontaktu z człowiekiem, pomimo że zwykle od niego stroniły.

Przeżyliście kiedyś coś podobnego? Czy w ogóle wierzycie, że to możliwe, by zmarli kontaktowali się z żywymi? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: littlethings.com