Chcesz przyjąć księdza po kolędzie? Wypełnij formularz zaproszeniowy

Z roku na rok słyszy się o coraz odważniejszych pomysłach polskich księży, związanych z przeprowadzanymi przez nich wizytami duszpasterskimi, znanymi nam jako “kolęda”.

Niektóre z tych pomysłów wywołują nasze niemałe oburzenie, inne zniesmaczenie, są zaś i takie, które wydają się być pomysłem na tyle innowacyjnym, że naprawdę ciekawym.

Jednym z takich pomysłów jest nic innego jak to, że osoby, które chcą przyjąć księdza po kolędzie muszą wypełnić odpowiedni formularz zaproszeniowy.Jest to pomysł księży jednej z parafii w województwie śląskim. Na tę okoliczność przygotowali oni na swoim profilu w mediach społecznościowych taki oto wpis:

Zbliża się czas przeżywania Adwentu i świąt Bożego Narodzenia oraz odwiedzin duszpasterskich. W tegorocznym okresie Bożego Narodzenia 2017/2018 kapłan odwiedzi z błogosławieństwem kolędowym tylko te domy i rodziny, które sobie tego życzą”

Wpis jasno daje do zrozumienia, że wizytować księża będą jedynie te domostwa i osoby, które wyraźnie sobie tego życzą. Mieszkańcy jednak są podzieleni, niektórzy cieszą się z faktu, iż nie będą już nachodzeni, inni zaś nie chcą tak drastycznych zmian.

Sam formularz można wypełnić w kościele lub przez internet.


Pomysł naszym zdaniem wydaje się być naprawdę ciekawy. Nie ma trudności z wypełnieniem takiego formularza, a przynajmniej nikt nie będzie musiał się niepotrzebnie ukrywać i unikać kontaktu z nadchodzącym księdzem.