Chcesz pozbyć się zmarszczek na szyi i klatce piersiowej? Mamy na to sposób.

Zmarszczki na szyi i w okolicach klatki piersiowej pojawiają się często u osób starszych. Dzieje się tak, gdyż nasza skóra traci z czasem elastyczność.

Na całe szczęście jest sposób na złagodzenie efektów starzenia się naszego ciała. Zanim jednak przejdziemy do przepisu na specyfik zmniejszający widoczność zmarszczek, warto dowiedzieć się, jak zapobiegać ich powstawaniu.Jedną z podstawowych zasad jest unikanie wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Należy pamiętać, że skóra jest bardzo delikatna, szczególnie w okolicach szyi. Jak w przypadku prawie wszystkich aspektów zdrowia, najważniejsza jest odpowiednia dieta. Należy więc dbać o to, co jemy. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce. Należy unikać tłustych potraw oraz cukru i sztucznych barwników. Toksyny zawarte w nich są wyniszczające dla naszego organizmu i mają negatywny wpływ na nasz wygląd.

Nawilżanie skóry z zewnątrz jest ważne, ale nie można zapomnieć o nawilżaniu jej od wewnątrz. Aby utrzymać skórę zdrową i piękną należy pić dużo wody i naturalnych soków owocowych.

Dzisiaj mamy dla Was wyjątkowe przepisy, które pomogą zminimalizować zmarszczki na szyi i klatce piersiowej.

Maseczka z jajka, ogórka i oleju kokosowego

Składniki:

  • 1 ogórek
  • 1 żółtko
  • 1 łyżeczka oleju kokosowego

Sposób przygotowania:

Obierz i pokrój małego ogórka. Zmiksuj go w blenderze. Dodaj do niego żółtko i olej kokosowy. Blenduj wszystkie składniki, aż uzyskasz konsystencję kremowej pasty. Nakładaj maseczkę na szyję i klatkę piersiową. Pozostaw ją na skórze przez pół godziny, a następnie spłucz dużą ilością zimnej wody. Możesz również masować dane miejsca lodem, aby poprawić krążenie.

Maseczka z jogurtu, drożdży i kiełków pszenicy

Składniki:

  • 200 g jogurtu naturalnego
  • 1 łyżeczka drożdży piwnych
  • 1 łyżeczka kiełków pszenicy

Sposób przygotowania:

Wymieszaj wszystkie składniki i nałóż mieszankę na szyję. Pozostaw ją na skórze przez 15 minut po czym dokładnie spłucz dużą ilością zimnej wody. Powtarzaj ten proces 3 razy w tygodniu.

Maseczka z bananów i dzikiej róży

Składniki:

  • 1 łyżeczka wody różanej
  • 1 łyżeczka oleju z dzikiej róży
  • 1 obrany banan

Sposób przygotowania:

Wymieszaj wszystkie składniki i nałóż na szyję. Zostaw na 20 minut. Spłucz ciepłą wodą. Stosuj tę maseczkę 3 razy w tygodniu.

Ostatnie dwa przepisy mogą być również wykorzystane do odżywienia skóry wokół piersi.

Przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji pamiętaj, aby najpierw nałożyć na skórę niewielką ilość specyfiku i sprawdzić, czy nie wywoła on reakcji alergicznej. Jeśli przez kilka minut nie zauważysz niepokojących objawów, spokojnie możesz rozpocząć działanie.