Chcą obalić o. Rydzyka! Sprawa trafi do Watykanu

Po dwóch latach zbierania podpisów pod “Apelem o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”, petycja trafi w końcu na ręce papieża Franciszka. “Mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu” – piszą autorzy i proszą o pilną interwencję.

“Jest doskonałym przykładem tego, jak liczni przedstawiciele kleru katolickiego w Polsce robią z katolicyzmu dochodową parodię chrześcijaństwa, a Kościół udaje, że tego nie widzi” – piszą autorzy petycji w liście, który również zostanie przekazany papieżowi. 

“Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” napisali Adam N. i Witek M. Podpisy zbierane są od 2017 r. i osiągnęły już zawrotną liczbę 105 tysięcy, a wspierających wciąż przybywa. Autorzy petycji argumentują, że Tadeusz Rydzyk to “przypadek patologii w polskim Kościele”, która mimo złożonych ślubów ubóstwa “używa katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy“. Dodatkowo media redemptorysty są wspierane przez partię rządzącą, a duchowny otwarcie ją popiera i bierze aktywny udział w polityce.

Adam N. i Witek M. zaznaczają też, że “Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych”, co nie jest zgodne z ideologią chrześcijańską. “Mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu” – piszą i proszą papieża Franciszka o ukrócenie działalności Tadeusza Rydzyka.

Petycja trafi na ręce papieża Franciszka za pośrednictwem Thomasa Lukaszuka, kanadyjskiego polityka o polskich korzeniach. Ma on być godnym zaufania gwarantem tego, że dokument nie zaginie w drodze do Watykanu. W liście do niego dołączonym, autorzy zaznaczają, że przez te 2 lata “patologie związane z Rydzykiem opisane w petycji nie tylko trwają, ale uległy zaostrzeniu“.