Ceniony lekarz specjalista zdradza prosty trik na to, by móc się szybko zrelaksować.

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy bardzo zabiegani. Praca, szkoła, dom, znajomi, zajęcia dodatkowe, a często bywa tego o wiele więcej. Rzeczywiście, mamy co robić. Często więc po prostu nie znajdujemy nawet krótkiej chwili na to, by się zatrzymać i odetchnąć. Zwyczajnie nie mamy kiedy pozwolić sobie na chwilę relaksu i odpoczynku, który przecież jest ważny nie tylko dla naszego umysłu, ale również i dla naszego ciała.

Na szczęście istnieją sposoby, które w krótką chwilę pozwolą poczuć nam się zrelaksowanymi. Właśnie o tym przypomina nam znany i ceniony amerykański lekarz, dr. Andrew Weil.


Na co dzień zajmuje się on medycyną naturalną, jednak jego wykształcenie jest niezwykłe. Ukończył on studia na Harvardzie. Zaufało mu mnóstwo pacjentów, a teraz każdy z nas może wypróbować pewien szybki sposób na zrelaksowanie się. Sposób, który naprawdę jest skuteczny.

Zapewne wielu z nas słyszało o tym, iż istnieje kilka różnych technik oddychania. Dr. Andrew Weil przedstawia nam jedną z nich, która regularnie stosowana na stałe poprawi nasze samopoczucie. Powinniśmy więc wdychać powietrze przez 4 sekundy, po czym na kolejne 4 sekundy je wstrzymać. A następnie głośno wypuszczamy powietrze z płuc, najlepiej przez 8 sekund. Nie ma w tym nic trudnego ani niebezpiecznego, prawda?

A jednak ta metoda działa i to niezwykle skutecznie. Nie tylko pozwala nam ona na chwilę relaksu, ale również i uspokaja nerwy a także korzystnie wpływa na nasz sen. Sposób ten wystarczy powtórzyć cztery razy i wykonywać cały ten cykl minimum dwa razy dziennie. Jak mówi doktor po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń oddechowych w naszym organizmie nastąpią niezwykle istotne zmiany fizjologiczne. Obniżymy tętno i ciśnienie krwi oraz poprawimy procesy trawienne.

Warto więc spróbować tego sposobu, naprawdę nie jest czasochłonny, a być może zaoszczędzi nam o wiele więcej czasu i zdrowia niż moglibyśmy się tego spodziewać

Poniżej przedstawiamy filmik, na którym autor metody pokazuje jak wykonywać ćwiczenia oddechowe. Naprawdę polecamy!