Bloger nie zgadza się na leczenie sprzętem zakupionym przez WOŚP i grozi lekarzom

Bloger Piotr Wielgucki, który znany jest w sieci pod pseudonimem Matka Kurka, zamieścił na swoim profilu na Twitterze oświadczenie. Stwierdza w nim, że nie wyraża zgody na leczenie sprzętem zakupionym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bloger zasłynął z postów, w których ostro krytykuje Jurka Owsiaka i WOŚP.

„Ja niżej podpisany, w pełni świadomy swoich słów i czynów uroczyście oświadczam, że kategorycznie nie wyrażam zgody, aby moje ewentualne leczenie było realizowane za pomocą sprzętu WOŚP! Wobec lekarzy, którzy się nie zastosują do mojej woli, wyciągnę konsekwencje prawne” – takie oświadczenie pojawiło się na twitterowym koncie Kontrowersje.net, należącym do Piotra Wielguckiego, znanego jako bloger Matka Kurka.Do podpisywania takich oświadczeń namawiali przeciwników akcji zwolennicy WOŚP podczas internetowych dyskusji. Takiej postawy nie aprobuje jednak Jerzy Owsiak, który powtarza, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla wszystkich.

Bloger Matka Kurka zasłynął z publikacji negatywnych artykułów na temat WOŚP i Jerzego Owsiaka. Został skazany przez sąd na karę grzywny m.in. za nazwanie Jerzego Owsiaka „cmentarną hieną” i „królem żebraków”. Piotr Wielgucki sugerował też, że lider fundacji poleciał do Nowego Jorku wykorzystując bilety przekazane na WOŚP. Te oskarżenia okazały się nieprawdziwe, sąd orzekł więc, że bloger musi zapłacić zadośćuczynienie. Jerzy Owsiak nie pozostał blogerowi dłużny, nazywając go „nierobem” i zasugerował, że ukrywa on swoje zarobki. Sąd skazał lidera WOŚP na karę grzywny, która jednak została warunkowo umorzona.

Źródło: fakt.pl