Badanie USG wyjaśniło, dlaczego będąc w ciąży bliźniaczej miała taki wielki brzuch. To pierwszy taki przypadek w tym kraju

Przypadek tego czeskiego małżeństwa, był dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Nawet lekarze przyznali, że po raz pierwszy zdarzyło im się prowadzić tak wyjątkową ciążę.

Alexandra Kinova i jej narzeczony Antonio mieli po 23 lata, gdy się dowiedzieli, że kobieta jest w ciąży. Jak każda para, która spodziewa się dziecka, marzyli przede wszystkim o tym, aby było zdrowe. Mieli już jedno dziecko i pragnęli, by ich synek miał rodzeństwo. Więc kiedy Alexandra zaszła w drugą ciążę, nie posiadali się ze szczęścia. Do czasu pierwszego badania USG nawet przez myśl im nie przeszło, że sprawy przybiorą taki obrót…Brzuch Alexandry rósł w wyjątkowo szybkim tempie, dlatego kobieta bez zaskoczenia przyjęła informację o ciąży bliźniaczej. Nie planowali mieć trójki dzieci, ale mimo tego bardzo ucieszyli się na tę wiadomość. Zaczęli urządzać pokój dla bliźniaków.

Jednak już w czasie kolejnego badania USG lekarze zweryfikowali swoją wcześniejszą diagnozę. Para usłyszała szokujące nowiny.

„Widzę na USG główkę jeszcze jednego dziecka. Urodzi Pani trojaczki.”

Alexandra i Antonio nie mogli w to uwierzyć. Już informacja o bliźniakach była dla nich zaskoczeniem, ale to co usłyszeli teraz, było prawdziwym szokiem. Jednak dopiero potem usłyszeli coś, co nie mieściło im się w głowie…

Na kolejnym badaniu USG lekarze zobaczyli, że w brzuchu Alexandry rozwija się… 5 dzieci!

Jeśli zastanawiacie się, jak wygląda brzuch kobiety noszącej piątkę dzieci, to spójrzcie na to zdjęcie:

Emocje były tak wielkie, że kobieta rozpłakała się. Była wręcz przerażona tym, co ją czeka. Antonio był przy niej i wspierał ją. Kiedy emocje trochę opadły zrozumieli, jak wielkim darem jest być obdarzonym tak licznym potomstwem.

Alexandra miała urodzić przez cesarskie cięcie. Mąż planował być przy niej w tej wyjątkowej chwili, jednak nie zdążył na pociąg i niestety przyjechał do szpitala, gdy było już po wszystkim.

„Kiedy zrozumiałem, że ominie mnie ten moment, rozpłakałem się jak dziecko. Pragnąłem znaleźć się jak najszybciej w szpitalu” – mówi Antonio.

Na świat przyszła piątka zdrowych bobasów: dziewczynka i 4 chłopców. Daniel, Michael, Alex, Martin i Tereska dają nieźle w kość swoim rodzicom, ale są też dla nich ogromnym szczęściem.

To był pierwszy przypadek pięcioraczków w Czechach. Szansa na taką ciążę to 1 na 47 milionów, a na dodatek często kończy się ona poronieniem. Alexandra i Antoni to para prawdziwych szczęściarzy! 🙂

Źródło: dailymail.co.uk