Ale jej się dostało! Rubik mocno oberwała

Anja Rubik opublikowała w sieci wpis, w którym wyraziła swoje wsparcie dla strajkujących nauczycieli. Nie wszystkim się to spodobało. Pod postem pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy pod adresem zarówno modelki, jak i strajkujących nauczycieli. Rubik jest zaskoczona skalą hejtu, jaka na nią spadła.

Trwające od kilku tygodni negocjacje pomiędzy rządem a nauczycielami nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Porozumienie ze stroną rządową podpisała tylko nauczycielska „Solidarność”, ale pozostałe organizacje związkowe postanowiły rozpocząć 8 kwietnia ogólnopolski strajk nauczycieli. Strajkujący domagają się podwyżek, zmian w ścieżkach kariery i awansu, a także większych nakładów z budżetu państwa na oświatę. Z ich postulatami w pełni zgadza się Anja Rubik.

Modelka słynie z tego, że często przyłącza się do różnych akcji społecznych i nie boi się głośno wyrażać swojego zdania, także w spornych sytuacjach i tematach tabu. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała post, w którym zawarła swoje przemyślenia dotyczące pracy nauczycieli i jednocześnie wsparła protestujących.Wyświetl ten post na Instagramie.

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia – nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI ! #strajknauczycieli 🇺🇸 I support the teachers' strike with all my heart! I am proud of my sister, who is a teacher and all of the other teachers who will unite and fight for their dignity on April 8th! Teachers are responsible for the future of our generations, for their education, upbringing and safety! It is absurd that people who are so important, with so much responsibility and impact, barely make ends meet! Every parent for whom the future of their child is important should support this strike! Yes, it will be a temporary difficulty but there is no other way out! A teacher who is frustrated because he / she can not pay her/his basic bills, not to mention afford other necessary and important elements of their life – will not be able to be a GOOD teacher. I am convinced of that! Let's support the TEACHERS! #strajknauczycieli

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

„Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8-ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka, który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia – nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem. Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI!” – napisała Anja Rubik.Pod postem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Internauci zarzucają modelce m.in. niekompetencję w kwestii wypowiadania się na temat sytuacji w środowisku nauczycielskim.

„Aniu zejdź na ziemię, aż tak źle to nie jest, to nie Somalia”, „Mówienie, że nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem jest zwyczajnie śmieszne…”, „Nikt nie chce dla nikogo źle tylko trochę obiektywizmu poproszę…” – czytamy pod postem. „Pracują po 5 godzin dziennie, więc bez łaski, że biorą pracę do domu. Dwa miesiące wakacji, święta, ferie, wiecznie lekcje skrócone, dni dyrektorskie, a większość pracy i tak odwalają rodzice w domu i korepetytorzy. Niech się wezmą za robotę, lenie!”, „Z całym szacunkiem, ale są osoby, które naprawdę LEDWO wiążą koniec z końcem, nie mając tylko UŁAMKA normalnego etatu i WAKACJI. Mówienie, że nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem jest zwyczajnie śmieszne…” – burzą się internauci.

Anja Rubik przyznała, że skala hejtu związana z jej wpisem bardzo ją zaskoczyła: „Jeszcze niedawno wszyscy krzyczeliście stop nienawiści! A tu nagle tyle się wylewa… jestem w lekkim szoku!” – skomentowała.