Agnieszka Woźniak-Starak po raz pierwszy o śmierci męża

Agnieszka Woźniak-Starak prawie miesiąc temu straciła najbliższą osobę. Jej mąż Piotr zginął tragicznie na jeziorze Kisajno na Mazurach. Od tamtej pory dziennikarka zniknęła z mediów społecznościowych. Aż do dziś.

Właśnie dziś rusza nowa edycja programu “Big Brother”, którą poprowadzi Gabi Drzewiecka. Zastąpiła ona pogrążoną w żałobie po śmierci męża Agnieszkę Woźniak-Starak. Teraz dziennikarka przerwała milczenie i za pośrednictwem Instagrama zdecydowała się podziękować za słowa wsparcia, które płynęły do niej z każdej strony. Jednoczenie życzyła powodzenia nowej prowadzącej Gabi Drzewieckiej.

“Dostałam dziś piękną magnolię, którą zasadzę w ogrodzie. Nie wstawię zdjęcia Piotrka, nie dam rady. Nie wiem czy w ogóle wstawię tu jeszcze kiedyś jakieś zdjęcie, to jest teraz zupełnie nieważne. Ale ważni jesteście Wy. Wasze wsparcie, energia, którą mi wysyłacie, dajecie mi siłę. Dziękuję” – napisała Woźniak-Stara, publikując zdjęcie wspomnianej magnolii.View this post on Instagram

Dostałam dziś piękną magnolię, którą zasadzę w ogrodzie. Nie wstawię zdjęcia Piotrka, nie dam rady. Nie wiem czy w ogóle wstawię tu jeszcze kiedyś jakieś zdjęcie, to jest teraz zupełnie nieważne. Ale ważni jesteście Wy. Wasze wsparcie, energia, którą mi wysyłacie, dajecie mi siłę. Dziękuję. Piotrka nie ma, ale zostawił mi mnóstwo miłości i najlepszych ludzi na świecie. Rodzinę, przyjaciół, którzy nawet przez chwilę nie dają mi poczuć, że jestem sama. Wasza troska, ten wspólny czas, niekończące się rozmowy, często do rana, są dla mnie bezcenne. Krzyś @tery333, powiedziałeś, że Piotrek nieprzypadkowo wybrał nas, on wiedział, że razem damy radę. Masz rację. Słyszę jak mówi „Szlumi, ogarniesz to” i wierzę, że się uda, bo dzięki Wam nadal stoję. Dziś startuje Big Brother. Gabi @g_rulez, wiesz, że zawsze trzymałam za Ciebie kciuki, jesteś mądrą, piękną i bardzo fajną dziewczyną, dużo nas łączy, zwierzęta, muzyka, wspólni znajomi. Dziś też trzymam. Pamiętaj, to jest teraz Twój program, ciesz się nim, a ja jestem z Tobą całym sercem. Gosia @gosiaohme, Filip @filip_chajzer z Wami też! Kasia M., jesteś najlepszą szefową na świecie. A dziś już nie tylko szefową. Jeśli kiedykolwiek wrócę do telewizji to po to, żeby pracować z Tobą, pamiętaj. Kocham magnolie. Dziękuję. Nie wiem, co będzie, ale wiem jedno, mam wielkie szczęście, że na swojej drodze spotykam takich ludzi. Nie mogę w tym poście oznaczyć wszystkich, o których myślę. Ale o wszystkich pamiętam 🖤

A post shared by Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak) on

“Piotrka nie ma, ale zostawił mi mnóstwo miłości i najlepszych ludzi na świecie. Rodzinę, przyjaciół, którzy nawet przez chwilę nie dają mi poczuć, że jestem sama. Wasza troska, ten wspólny czas, niekończące się rozmowy, często do rana, są dla mnie bezcenne” – dodała prezenterka.

Agnieszka skierowała też kilka ciepłych zdań do Gabi Drzewieckiej, która zastąpiła ją w roli prowadzącej w nowej edycji “Big Brothera”. “Wiesz, że zawsze trzymałam za Ciebie kciuki, jesteś mądrą, piękną i bardzo fajną dziewczyną, dużo nas łączy, zwierzęta, muzyka, wspólni znajomi. Dziś też trzymam. Pamiętaj, to jest teraz Twój program, ciesz się nim, a ja jestem z Tobą całym sercem” – czytamy we wpisie.

Wypadek na jeziorze Kisajno

Piotr Woźniak Starak zaginął po nocnych rejsach motorówką po jeziorze Kisajno, nad którym leży wielka posiadłość Staraków w miejscowości Fuleda. Wszystko wydarzyło się w nocy z 17 na 18 sierpnia. Woźniak Starak zjadł kolację w pobliskiej gospodzie, do której udał się motorówką. Potem miał odprawić ochroniarzy do portu znajdującego się przy posiadłości w Fuledzie.

Z informacji, które przekazywała policja wynika, że do wypadku z udziałem Woźniaka Staraka mogło dojść z powodu nagłego manewru, który Piotr wykonał swą łodzią. Motorówka skręciła na tyle gwałtownie, że wyrzuciła 39-latka do wody. Zablokowana manetka utrzymywała silnik na wysokich obrotach. Motorówka pływała po okręgu kilka godzin. W końcu zaniepokojeni hałasem turyści zaalarmowali służby.

Nad ranem zajrzano do łodzi, która okazała się pusta. Rozpoczęto poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Trwały one niemal pięć dni. Wykorzystano w nich nowoczesny sprzęt do eksplorowania dna. Ściągnięci nad jezioro Kisajno nurkowie mieli specjalne sonary. Woźniaka-Staraka szukano także z powietrza za pomocą policyjnego śmigłowca.