Absolutnie nie wyrzucaj mleczaków swoich dzieci. Kiedyś mogą uratować im życie

Niektórzy rodzice zachowują na pamiątkę pierwszy mleczny ząb swojego dziecka. Większość jednak po prostu je wyrzuca, a okazuje się że jest to duży błąd!

Niewielu z nas pamięta ten dzień, gdy wypadł nam pierwszy ząb. Nasi rodzice z pewnością jednak wspominają tę chwilę dumy, że oto dziecko wchodzi w kolejny etap życia.Nieraz na filmach oglądamy, że w niektórych krajach mleczne zęby chowa się pod poduszką, a potem przychodzi po nie wróżka, zostawiając w zamian pieniądze.

Okazało się jednak, że mleczne zęby są doskonałym źródłem komórek macierzystych. Potwierdziły to badania przeprowadzone w 2003 roku.

Komórki macierzyste mogą być niezwykle pomocne przy leczeniu wielu chorób, takich jak np. rak, cukrzyca, niewydolność serca, celiakia oraz wiele innych, które mogą nas dotknąć dosłownie w każdej chwili.

Niekiedy w procesie leczenia potrzebne są komórki macierzyste, które mogą zostać pobrane z własnych zębów mlecznych. Gdy kiedyś twoje dziecko zachoruje i będzie wymagało zastąpienia swoich tkanek, do ich wyhodowania będą wykorzystane komórki macierzyste z jego własnych mleczaków.

Dlatego właśnie warto zachować mleczaki na wypadek zachorowania.