9 PROSTYCH I NATURALNYCH SPOSOBÓW NA POZBYCIE SIĘ PAJĄKÓW Z DOMU. NARESZCIE SIĘ Z NIMI ROZPRAWISZ!

Powiedzmy sobie szczerze: nikt nie lubi pająków. Nawet jeśli są małymi, nieszkodliwymi stworzeniami, lepiej nie mieć z nimi do czynienia, zwłaszcza we własnym domu…

Czy istnieje naturalny sposób, by pozbyć się nieproszonych gości? Ja wyeliminować pająki, jednocześnie nie wyrządzając im krzywdy i nie narażając siebie i swojej rodziny na kontakt ze szkodliwą chemią? Dowiesz się z tego artykułu!1. Mięta

Wiedzieliście, że pająki nie cierpią mięty? Większość z nas zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Prostym sposobem na trzymanie intruzów z dala, jest wypełnienie buteleczki ze spryskiwaczem olejkiem miętowym oraz wodą. Spryskaj nim swój dom, a nie tylko pozbędziesz się pająków, ale też przyjemnie odświeżysz woje wnętrza..

2. Sprzątanie

Najtańszy sposób pozbycia się pająków, niestety nie należy do najłatwiejszych. By pozbyć się intruzów, utrzymuj swój dom w nieskazitelnej czystości, by nie było w nim kurzu i pajęczyn. Regularne odkurzanie i sprzątanie bałaganu sprawią, że Twój dom będzie lśnił, a wszelkie insekty trzymać się bedą z daleka.

3. Ocet winny

Ocet winny jest niezastąpiony w każdej kuchni. Ma także wiele innych, pozakulinarnych  zastosowań, a jednym z nich jest odstraszanie pająków. By się ich pozbyć, postępuj podobnie jak z miętą. Wypełnij butelkę ze spryskiwaczem octem i wodą, następnie spryskaj nią wszystkie kąty i szczeliny wokół swojego domu.

4. Kot

Koty są doskonałymi łowcami, którzy skutecznie odstraszają pająki. Z pewnością nie pozwolą, aby jakikolwiek pająk bezkarnie przechadzał się po podłodze. Ich instynkt nie pozwoli im zignorować takiej zdobyczy.

5. Wejście do domu

Doskonałą metodą trzymania pająków na dystans, jest uniemożliwienie im dostania się do domu. Upewnij się, ze w Twoim ogrodzie nie leżą suche liście, skoszona trawa, drewno lub jakiekolwiek inne schronienie dla pająków. Możesz również sprawdzić, czy w drzwiach i oknach nie ma żadnych szpar, przez które pająki mogłyby wejść. Jeśli zauważysz jakieś szczeliny, czym prędzej się ich pozbądź!

6. Cytrusy

Pająki nie znoszą cytrusów. Miejsca, gdzie pojawiają się nieproszeni goście, potrzyj skórkami tych owoców. Okna, półki na książki czy listwy przypodłogowe to idealne schronienie dla intruzów, a dzięki cytrusom, nie będą się do nich zbliżać. Odstraszysz je także stosując cytrynowe środki do pielęgnacji drewna.

7. Cedr

W walce z pająkami, pomoże Ci również cedr. Możesz użyć cedrowych wiązek w ogrodzie, aby utrzymać pająki z dala od Twojego domu. Jeśli posiadasz cedrowe wieszaki lub skrzyneczki w swojej szafie, one również pomogą Ci pozbyć się nieproszonych gości.

8. Kasztany

Pająki nie znoszą kasztanów! Umieść kilka sztuk na parapetach lub przy listwach podłogowych, a utrzymasz pająki z dala.

Wiele osób jest zdania, że ten sam efekt osiągniesz używając żółtnicy pomarańczowej. Zarówno kasztany jak i żółtnicę, nim się zepsują, możesz przechowywać w domu przez długi czas. Jest to sposób, który z pewnością warto wypróbować!

9. Tytoń

Może zabrzmi to dziwnie, ale pająki nie przepadają za tytoniem prawie tak bardzo, jak za kasztanami czy cytrusami. Posyp niewielką ilością tytoniu miejsca, gdzie widujesz pająki. Możesz także spryskać je wodą, w której uprzednio namoczyłeś tytoń. Ponieważ tytoń jest dość drogi, warto znaleźć mniej kosztowną metodę pozbycia się intruzów.

Chcesz pozbyć się pająków? Oto naturalny, środek, który Ci w tym pomoże: 

Składniki:

Pająki nie znoszą octu winnego i mięty. Użyj zatem kombinacji obu składników, aby pozbyć się nieproszonych gości.

  • ½ szklanki octu winnego,
  • 1 i ½ szklanki wody,
  • 20 kropli olejku miętowego (podobnie działa również olejek eukaliptusowy, jednak miętowy ma przyjemniejszy zapach),
  • Buteleczka ze spryskiwaczem.

Sposób wykonania:

  • Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki,
  • Przelej ciecz do buteleczki,
  • Zastosuj wszędzie tam, gdzie pojawiają się pająki.

Chcesz rozprawić się z pająkami na dobre? Obejrzyj poniższy filmik!