8 WAŻNYCH INFORMACJI O STANIE TWOJEGO ZDROWIA, KTÓRE WYCZYTASZ ZE SWOICH OCZU

Jak wszyscy wiemy, oczy są zwierciadłem duszy. Jest to tylko powiedzenie, ale z naszych oczu możemy wiele wyczytać.

Wyczytać możemy sporo o naszym stanie zdrowia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się co Twoje oczy mówią o Twoim zdrowiu.#1. Jęczmień, który nie znika

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się mieć jęczmień na oku, to bardzo dobrze wiesz jak nieprzyjemne jest to uczucie. Ta gródka na powiece pojawia się przez zablokowanie gruczołu łojowego i zazwyczaj znika po kilku dniach.

Jeśli jednak jęczmień pojawia się często albo utrzymuje się przez dłuższy czas, może to oznaczać nowotwór gruczołu łojowego. Z tego względu, jeśli zauważysz, że jęczmień nie goi się lub ciągle powraca, warto skonsultować się z lekarzem.

#2. Utrata brwi

Brwi wypadają z wielu powodów. Może to być spowodowane wiekiem, stresem, czy niedoborem pewnych składników odżywczych. Oprócz tego może to wskazywać na niedoczynność tarczycy.

Jeśli masz wrażenie, że Twoje brwi mocno zmniejszyły objętość, udaj się do lekarza, aby sprawdzić, czy poziom hormonów w Twoim organizmie jest w porządku.

#3. Niewyraźne widzenie

W obecnych czasach, gdzie cały czas mamy do czynienia z ekranami urządzeń, coraz więcej osób ma problemy z tak zwanym cyfrowym zmęczeniem oczu lub zespołem suchego oka. Objawami tego schorzenia jest pieczenie i niewyraźne widzenie. Jeśli te objawy występują przez dłuższy czas, udaj się do okulisty.

#4. Śnieżenie migrenowe

Śnieżenie migrenowe to białe lub przezroczyste, migające plamki, które znajdują się w polu naszego widzenia. Może być to objaw migreny, ale też boreliozy czy odwodnienia organizmu. Nie należy lekceważyć takich symptomów

#5. Wytrzeszcz oczu

Wytrzeszcz oczu może być spowodowany wieloma schorzeniami. Zdecydowanie jednak najczęściej powoduje go nadczynność tarczycy. Oprócz tego może wiązać się z różnymi rodzajami nowotworów lub chorobami układu krążenia.

#6. Zażółcenie białek ocznych

Wiele czasu spędzamy przeglądając się w lustrze. Ciężko więc nie zauważyć tego problemu. Zażółcenie białek może oznaczać, że masz problemy z wątrobą. Pod żadnym pozorem nie ignoruj tego symptomu.

#7. Rozmyty obraz

Rozmyty i niewyraźny obraz może być objawem cukrzycy. Choroba ta długo pozostaje w ukryciu. A im więcej czasu zostaje niewykryta, tym większe szkody powoduje.

#8. Pogarszające się widzenie lub utrata wzroku

Wszelkie problemy z widzeniem wymagają natychmiastowej reakcji. Jeśli zaczynasz widzieć podwójnie lub o wiele słabiej niż zwykle, jak najszybciej udaj się do lekarza. Te objawy mogą wskazywać na udar mózgu.

Nigdy nie ignoruj sygnałów, które wysyła ci organizm. Warto skonsultować się z lekarzem, zanim okaże się, że jest za późno.

Źródło: dailyhealthpost.com