8 romantycznych gestów, które wzmocnią twój związek

Choć większość z nas chciałoby zestarzeć się w towarzystwie naszej drugiej połówki, badania pokazują, że długotrwałe małżeństwa stają się coraz rzadsze. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy porzucić marzenia o stałym i trwałym związku – po prostu musimy nauczyć się go pielęgnować i dbać by kwitł nawet po wielu latach. Oto kilka praktycznych wskazówek.

1. Posiadajcie wspólne marzenie

Wspólne marzenie pozwoli wam dążyć do tego samego celu, i wspierać się nawzajem w drodze do jego osiągnięcia. To pozytywny sposób na zacieśnienie waszej relacji.

2. Zapisuj sobie proste życzenia partnera

Jeśli często zdarza ci się zapominać o sugestiach drugiej połówki, po prostu zapisz je sobie w telefonie czy notesie. Dzięki temu możesz zaskoczyć ją niespodziewaną wizytą w niedawno otwartej restauracji, czy prezentem o którym wspomniała jakiś czas temu.3. Planuj małe niespodzianki

Po kilku miesiącach związku, zaczynacie przyzwyczajać się do siebie, a spontaniczność zaczyna zanikać. Nie znaczy to, że wasze uczucie słabnie, po prostu jest ono bardziej stabilne. Aby wprowadzić do związku element zaskoczenia, róbcie sobie nawzajem miłe niespodzianki. Może to być ulubiony deser, kąpiel czekająca po ciężkim dniu pracy, czy bilety na oczekiwany film.

4. Podczas kłótni, pomyśl czy nie jesteś bez winy

Jeśli czujecie, że kłótnia wymyka się spod kontroli, udajcie się do osobnych pomieszczeń na 20 minut, podczas których uspokoicie się i przemyślicie czy wasze zachowanie jeszcze nie pogorszyło  napiętej sytuacji. Po tym czasie, możecie wrócić do rozmowy i postarać się znaleźć rozwiązanie.

5. Wypróbujcie metodę 3-1

Jeśli masz czasem wrażenie, że robicie tylko to, co chce twój partner, wypróbujcie tę metodę. Powiedzmy, że chcecie iść do kina. Niech jedno z was wybierze 3 filmy które ma ochotę zobaczyć, podczas gdy druga osoba zdecyduje która z tych opcji odpowiada jej najbardziej. W ten sposób, oboje uczestniczycie w podejmowaniu decyzji.

6. Odpocznijcie od siebie by zacząć tęsknić

Jeśli cały wolny czas spędzasz w towarzystwie partnera, prędzej czy później zaczniecie odczuwać zmęczenie. Dajcie sobie czas na odpoczynek i zajęcie się osobistymi rzeczami, takimi jak wizyta w salonie kosmetycznym, wyjście ze znajomymi, czy zabranie rodziców do restauracji. W ten sposób, naładujecie baterie i wrócicie do siebie ze świeżym nastawieniem.

7. Pracujcie nad wspólnym projektem

Stwórzcie coś wspólnie, aby móc popracować nad waszą umiejętnością współpracy. Może to być zwyczajny obiad, przemeblowanie domu, czy pomalowanie ogrodzenia. Liczy się fakt, że razem podjęliście się tego zadania.

8. Nie zapomnijcie o przytulaniu

Dotyk jest potężnym bodźcem, potrafiącym okazywać miłość bez żadnych słów. Przytulanie wyzwala oksytocynę, znaną też jako „hormon miłości.” Ta substancja sprawia, że czujesz się szczęśliwa, bezpieczna, i doceniana – jednym słowem, czujesz miłość.

Źródło: brightside.me