7 symboli, które najczęściej pojawiają się w snach! Wiedziałaś o tym?

Ludzie od zawsze interesowali się snami i ich znaczeniem. Tematyka ta została szczególnie mocno rozwinięta pod koniec XIX wieku. Ówcześni psychoterapeuci w snach szukali odbicia duszy i znaczeń przekazywanych przez podświadomość.

1. DOM

Dom jest symbolem bezpieczeństwa, schronienia i gościnności. Dom we śnie bywa także metaforą ciała. Sny o domu lub mieszkaniu mogą informować o kondycji psycho-fizycznej śniącego. Sny o domu mówią niejednokrotnie o uczuciach osoby śniącej do samej siebie. Najczęściej pojawiają się w snach domy i mieszkania, w których mieszkaliśmy w przeszłości i z którymi wiążą się różne wspomnienia. Nie powinno dziwić więc, że często pojawiają się w snach nasze domy rodzinne.2. ZĄB

Sny o zębach są bardzo popularne. Nie wszystkie symbolizują obawę przed starzeniem się bądź lęk przed przemijaniem. Wyrywanie zębów symbolizuje najczęściej problem, którego powinniśmy się pozbyć, a zepsute zęby w ogóle -strach i niepokój wewnętrzny. Najczęściej śnią się nam jednak wypadające zęby i jest to związane z podświadomym przeżywaniem nowych sytuacji, które powodują stres: nowa praca, awans lub utrata dawnej pozycji, odkryte właśnie kłamstwo w związku.

3. LATANIE

Sny o śnie zazwyczaj symbolizują cel który pragniesz osiągnąć. Są one bardzo ściśle związane z wolnością i sukcesem. Świadczy to o tym, że cel jest coraz bliżej i w końcu go osiągniesz!

4. ŚMIERĆ

Śmierć pojawiająca się w śnie, oznacza zmiany. Pewien etap twojego życia kończy się, pewna stresująca sytuacja, związek, rozwód… Może oznaczać również dużą zmianę twoich emocji w ostatnich dniach. Ale pamiętaj koniec czegoś to również nowy początek.

5. PIENIĄDZE

Pieniądze mogą symbolizować szczęscie, wartości i to jak postrzegasz sam siebie. Jeśli ci się, że wygrałeś na loterii, oznacza to dużą zmianę w twoim życiu. Natomiast gdy śni Ci się, oddanie pieniędzy komuś, oznacza to obawę o stratę pieniędzy w życiu codziennym.

6. WODOSPAD

Woda to symbol oczyszczenia i niewinności. Pojawiający się wodospad prawdopodobnie oznacza świadome życiowe doświadczenia, emocje i uczucia. Wodospad to dobry omen.

7. OGIEŃ

Sny z ogniem mogą mieć wiele znaczeń w zależności od kontekstu. Płonący ogień daleko na horyzoncie symbolizuje pragnienie przemiany. Igranie z ogniem może być sygnałem, który ma cię ostrzec przed ryzykownym działaniem. Ogień również może symbolizować gniew, który trzymasz gdzieś głęboko w sobie.