6 sprawdzonych sposobów czyszczenia szklanej płyty kuchenki. Od dziś nie będzie to już problemem

Gotowanie dla całej rodziny sprawia wiele przyjemności, jednak zdarza się, że przy przyrządzaniu posiłku nieco nabałaganimy i nagle z naszej pięknie wyglądającej kuchni, zrobiło się małe pobojowisko. Stosy garnków do umycia i co najgorsze… brudna kuchenka. Można zapobiec sprzątaniu kuchni na dwa sposoby: pierwszy – umawiasz się z najbliższymi na zasadzie “ja robię, ty sprzątasz” lub drugi sposób – przeczytasz ten artykuł, dzięki czemu sprzątanie przypalonej kuchenki stanie się prostsze!

Zanim zaczniesz czyścić szklaną płytę kuchenki upewnij się, że jest wyłączona i chłodna. W ten sposób żaden z przygotowanych środków nie przeniknie w materiał płyty.

#1 Metoda z żyletką

Zdarza się, że użycie środków czyszczących po prostu nie wystarcza. Jeśli na Twojej kuchence są trudne do usunięcia plany możesz spróbować je usunąć żyletką lub nożykiem. Przy tej metodzie najpierw należy dodać trochę płynu do czyszczenia na brudne miejsce, a następnie przyłożyć krawędź żyletki do tafli płyty. Tę czynność należy wykonywać bardzo ostrożnie i bardzo delikatnie.

# 2 Metoda z ręcznikiem

Przetrzyj powierzchnię płyty octem, a następnie spryskaj ją dużą ilością sody oczyszczonej. Kolejnym krokiem jest zamoczenie ręcznika kąpielowego w gorącej wodzie i położenie go na 15 minut na całą powierzchnię kuchenki. Taka metoda spowoduje, że cały brud stanie się łatwiejszy do usunięcia. Teraz wystarczy tylko ściągnąć ręcznik i przy pomocy gąbki wytrzeć taflę.

# 3 Metoda z octem i sodą oczyszczoną

Całą powierzchnię płyty posyp sodą oczyszczoną, później spryskaj taflę octem. Pozostaw płytę na około 15 minut, a następnie wytrzyj mokrą ścierką. Twoja kuchenka będzie wyglądać jak nowa!

# 4 Metoda z silikonową szpatułką

Pierwszym krokiem w tej metodzie jest starcie plam okrężnymi ruchami przy pomocy silikonowej szpatułki. W ten sposób pozbędziesz się zaschniętego brudu. Następnie wymieszaj 4 łyżeczki octu z sodą oczyszczoną. Uzyskaną miksturę rozprowadź w miejscu plam i odczekaj kilka minut. Na samym końcu zetrzyj całość ściereczką z mikrofibry i wilgotną ścierką.

# 5 Metoda z amoniakiem i alkoholem

Stwórz miksturę z amoniaku i wody. Dodaj 85 mililitrów czystego alkoholu. Całość roztworu umieść w butelce z rozpylaczem. Spryskaj kuchenkę miksturą i odczekaj kilka minut. Następnie przetrzyj płytę.

# 6 Metoda z płynem do mycia naczyń

Rozlej trochę płynu do mycia naczyń na kuchenkę, a następnie posyp ją sodą oczyszczoną. Dodaj trochę wody utlenionej i wymieszaj cały roztwór palcem (pamiętaj o użyciu gumowej rękawiczki). Włóż w to trochę wysiłku i postaraj się zetrzeć plamy. Na koniec wyczyść wszystko wilgotną szmatką.

Znając te sposoby, sprzątanie kuchenki zajmie ci o wiele mniej czasu.