6-latka wyrzuciła prezent do kosza. Matka dała jej niezłą nauczkę

Każdy rodzic, który spędził cały dzień szukając rzeczy, o którą prosiło go dziecko, a i tak nie spełnił jego oczekiwań, zna to uczucie. Ta matka postanowiła dać nauczkę, swojej „niewdzięcznej” 6-letniej córce. Gdy zobaczyła, że zaledwie po jednym dniu wymarzony piórnik, który dla niej kupiła, wylądował w koszu na śmieci, wpadła na pewien pomysł.

Haley Hassell z Cantonment na Florydzie samotnie wychowuje swoją 6-letnią córkę, a do tego studiuje. Chce zostać pielęgniarką. Hassell zaharowuje się jako kelnerka, by mieć pieniądze na utrzymanie Presleigh, kupować córeczce wszystko, czego ta zapragnie i nie korzystać z pomocy innych.Kiedy więc Presleigh poprosiła ją o nowy piórnik i dała dokładne wytyczne dotyczące tego, jak ma wyglądać, Haley pobiegła do sklepu. Dopiero w trzecim znalazła różowe pudełko z serii L.O.L, o którym marzyła córka.

Zmieniła zdanie, bo koleżanki miały taki sam piórnik

Zadowolenie Presleigh nie trwało jednak długo. Następnego dnia po przyjściu ze szkoły (w zależności od stanu, wakacje w USA kończą się na początku lub w połowie sierpnia) stwierdziła, że nie chce piórnika, bo połowa jej klasy ma taki sam. Następnie wyrzuciła go do kubła na śmieci.

W Hassell aż się gotowało. Jak napisała na swoim Facebooku, dym niemal wydobywał się z jej uszu, ale robiła wszystko, by nie wyładować złości na córce. Wiedziała, że musi dać jej lekcję, która zapadnie w pamięci Presleigh dłużej niż mamine krzyki.

Zrobiła piórnik z torby na kanapki

Ponieważ dziecko oczekiwało od niej nowego piórnika, znalazła go. Z szafki wyciągnęła plastikową torebkę na kanapki, na której napisała: “Torebka na długopisy Presleigh”, a potem wręczyła ją córce.

Presleigh natychmiast zaczęła płakać i prosić o stary piórnik, ale Haley odparła, że leży zniszczony w koszu, a ona nie zasługuje na niego. Następnie kazała wyciągnąć córce pudełko z kubła. – “Powiedziałam, że teraz oddamy go dziecku, którego mamusi i tatusia nie stać na szkolną wyprawkę albo takiemu, które nie ma mamusi i tatusia” – relacjonowała Hassell. Wytłumaczyła również, jakie ma szczęście w życiu. 

🛑WARNING LONG MOM RANT POST!!! 🛑Presleigh learned a tough love lesson today… I went to 3 different stores to get that…

Gepostet von Haley Hassell am Dienstag, 13. August 2019

Nowy piórnik trafi do potrzebującego dziecka

Pod koniec swojego posta Haley dodała, że Presleigh osobiście wręczy piórnik potrzebującemu dziecko, a sama przez kilka następnych dni będzie chodzić do szkoły z plastikową torbą. – “Może czasami przesadzam, ale dałabym wszystko żeby jako dziecko mieć te wszystkie rzeczy, które ona ma” – wyjaśniła.

Wpis matki doczekał się niemal pół tysiąca komentarzy. Większość chwali jej metody wychowawcze, ale znaleźli się też tacy, którzy uważają, że powinna rozwiązać problem prywatnie, a nie opisywać go na Facebooku.