5-letni chłopiec zmarł po kontakcie z tą toksyczną rośliną. Sprawdź, czy na pewno nie masz jej u siebie w domu

Ludzie uwielbiają rośliny doniczkowe. Oczyszczają powietrze, ożywiają przestrzeń i zapewniają nam relaks. Trzeba jednak być ostrożnym, jeśli chodzi o wybór gatunków, ponieważ niektóre z nich mogą być bardzo niebezpieczne.

Poniżej przedstawiamy historię osoby, która niestety straciła swoje dziecko z powodu jednej z roślin, jaką miała w domu.Ojciec małego chłopca wspomina to tragiczne wydarzenie:

„Mój syn zmarł, ponieważ włożył do ust kawałek listka. Jego język spuchł do takich rozmiarów, że spowodował uduszenie. Ta roślina jest bardzo powszechna w domach i biurach. Jest również śmiertelnie trująca i niebezpieczna. Potrafi spowodować śmierć dziecka w czasie 1 minuty, a dorosłego w czasie 15 minut. Jeśli dotkniesz jej przypadkowo, nigdy nie wolno przykładać palców do oczu, ponieważ może to spowodować trwałą utratę wzroku. Ostrzeż swoich znajomych i rodzinę.”

Ten człowiek postanowił upublicznić swoją historię, aby ostrzec innych ludzi, którzy posiadają tę roślinę w swoim domu. Jego syn Esteban miał tylko 5 lat i nie zdążył się jeszcze nacieszyć życiem. Bawił się w domu, gdy nagle źle się poczuł. Jego mama sądziła, że to tylko niestrawność lub zmęczenie. Niestety, prawda okazała się o wiele gorsza…

Skóra chłopca zaczęła przybierać dziwny kolor, pojawiły się także ogromne trudności z oddychaniem. Rodzice od razu zadzwonili na pogotowie i dziecko natychmiast przewieziono do szpitala. Tam lekarze stwierdzili, że przyczyną poważnego stanu jest ciężkie zatrucie, ale nikt nie był w stanie poprawnie zdiagnozować przyczyny. Pół godziny później lekarz przekazał rodzicom straszną wiadomość. Esteban zmarł.

Rodzice byli w wielkim szoku, gdyż nie rozumieli, co mogło spowodować taki efekt. Po dokładnych badaniach krwi okazało się, że dziecko miało w organizmie dużą dawkę substancji chemicznej, znanej jako szczawian wapnia.

Diefenbachia jest bardzo powszechną rośliną doniczkową, ponieważ nie wymaga dużej opieki i ilości światła słonecznego. Dlatego często jest trzymana w domach i biurach. Jednak po przeczytaniu tej historii musisz być niezwykle ostrożny, zwłaszcza, jeśli w jej pobliżu przebywają dzieci.

W 2006 roku w Stanach Zjednoczonych zarejestrowano ponad 64 tys przypadków zatruć roślinami. 75% ofiar stanowiły dzieci w wieku poniżej 5. roku życia.

Jeśli przypadkowo dojdzie do skonsumowania tej rośliny, zaleca się oczyszczenie ust zimną, mokrą szmatką, po czym spożycie dużych ilości mleka. Niezwłocznie należy również zadzwonić na numer alarmowy.

Źródło: naturalhealingmagazine.net