45-letni ojciec ujawnia sekret swojej niezwykłej metamorfozy. Dokonał jej w zaledwie 12 tygodni

Czy jest już za późno na utratę wagi? Po przekroczeniu czterdziestki utrata wagi może wydawać się nierealna i graniczy z niemożliwością. Ale prawda jest taka, że można z powodzeniem schudnąć w każdym wieku. Zapytaj o zdanie 45-letniego Bena Jacksona z Warrington w Wielkiej Brytanii, który stracił ponad 8 kilogramów w zaledwie 12 tygodni!

Oto niesamowita historia o tym, jak Ben odmienił swoje ciało w ciągu zaledwie 12 tygodni, dzięki kilku prostym zmianom!

Zwykły mężczyzna, 45-letni ojciec trójki dzieci mieszkający w Warrington w Wielkiej Brytanii, Ben Jackson, dużo pracował. W rezultacie często sięgał po dania z fast foodowych restauracji, piwo i batony, wszystko po to, aby dostarczyć swojemu stale zmęczonemu organizmowi energii. Jaki był wynik? Ben czuł się ospały i nabierał kilogramów, które nie dodawały mu krzepy.

Życie Bena jednak się zmieniło. Rzucił sobie wyzwanie, by w 12 tygodni stracić nadmiar tkanki tłuszczowej, zmieniając dietę i dodając do harmonogramu regularne ćwiczenia. Ben podjął wyzwanie, aby zmienić swoje życie na lepsze.

Ben przyznaje w niedawno opublikowanym artykule:

Wiele osób powyżej 45 roku życia może pomyśleć, że kiedy osiągną wiek średni, jest już za późno, aby wyruszyć w nową przygodę i podjąć się nowego wyzwania. Uważają, że ich ciało nie ma kształtu oraz nie reprezentuje tej samej formy, co jeszcze 20 lat temu, ale nie wierzą, że wciąż mogą odrodzić się fizycznie i psychicznie, niezależnie od ich wieku.

Według słów Bena: “Moim głównym celem było zrzucenie wagi. Chciałem również wrócić do dobrego poziomu sprawności fizycznej”. Wtedy nie zdawał sobie jednak sprawy, że jego prosta decyzja doprowadzi do oszałamiających wyników:

Mężczyzna zaczął rygorystyczny, trzymiesięczny plan odchudzania. W ciągu 12 tygodni Ben porzucił fast foody i alkohol, zamiast tego zjadał sześć mniejszych, pełnowartościowych posiłków na diecie bogatej w białko i niskiej zawartości węglowodanów. Ben również rozpoczął codzienne treningi, składające się głównie z ćwiczeń wytrzymałościowych, ćwiczeń aerobowych i podnoszenia ciężarów.

W rezultacie, Ben ważąc początkowo 86,5 kg, był w stanie przekształcić swój tłuszcz z “tatusiowego” ciałka w mięśnie. Ostatecznie jego smukłe ciało  waży 79 kg, a sam Ben czuje się fizycznie, psychicznie i emocjonalnie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.