4 naturalne sposoby, żeby pozbyć się otwartych porów z twarzy! Skóra znów będzie nieskazitelna!

Każdy z nas na skórze ma pory. Setki malutkich otworów które jednak powinny być niewidoczne gołym okiem. Jest to możliwe jeśli skóra jest zadbana a pory są oczyszczone!


Istnieje sporo naturalnych sposobów na pozbycie się otwartych porów. Oto cztery najskuteczniejsze.

Płyn oczyszczający z octem jabłkowymWeź 1 łyżkę octu jabłkowego i rozpuść go w 5 łyżeczkach wody. Wymieszaj dokładnie. Po umyciu twarzy przetrzyj skórę wacikiem nasączonym miksturą z octem i pozwól jej się wchłonąć. Następnie użyj środka nawilżającego.

Ocet jabłkowy to skuteczne rozwiązanie w przypadku zamykania porów. Stabilizuje także poziom pH skóry i walczy z zakażeniami.

Wykorzystaj aloes jako krem na noc

Zastosuj żel aloesowy na całej powierzchni skóry twarzy i pozostaw go na noc. Po obudzeniu się rano dokładnie umyj twarz.

Ten sposób nie tylko świetnie nawilży skórę, ale także sprawi, że zwężą się pory. Żel aloesowy oczyszcza i odżywia skórę. Dodatkowo usuwa zanieczyszczenia z zagłębień na powierzchni.

Maseczka z białek jaj

Potrzebujesz:

1 białko jajka

2 łyżki płatków owsianych

2 łyżki soku z cytryny

Oddzielone białko mieszasz z płatkami i sokiem z cytryny do uzyskania jednolitej pasty. Nakładasz na skórę na 30 minut, a następnie myjesz twarz zimną wodą!

Taka maseczka sprawi, że skóra będzie napięta, a pory znacznie zwężone.

Soda i woda

Wymieszaj sodę oczyszczoną i wodę w równej ilości

Nałóż miksturę na całej powierzchni skóry twarzy

Masuj twarz przez 1 minutę, a następnie spłucz miksturę

Wystarczy, że będziesz stosować tę metodę co 3 – 4 dni i pamiętać o odpowiednim nawilżeniu po zabiegu. Jest to także znakomity sposób na pozbycie się trądziku.

Źródło: polubione.pl