4-latek zwisał z balkonu na 4. piętrze bloku. W mieszkaniu poza nim nie było nikogo

Ten 22-latek to bohater. Mamoudou Gassama ryzykował własnym życiem, by uratować zwisającego z balkonu chłopca. Imigrant wspiął się na 4. piętro i wciągnął dziecko z powrotem za balustradę. Zajęło mu to zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wszystkiemu z przerażeniem przyglądali się przechodnie.


Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotę, 26 maja w Paryżu we Francji. Mamoudou Gassama przechodził obok apartamentowca przy Rue Marx-Dormoy. W pewnej chwili zauważył zwisającego z balkonu chłopca.

Zagraniczne media donoszą, że dziecko najprawdopodobniej było w domu same. Ojciec 4-latka miał wyjść po zakupy. Mamoudou Gassama bez chwili wahania ruszył malcowi z pomocą. Wspiął się na 4. piętro i wciągnął chłopca za balustradę.Zajęło mu to zaledwie kilkadziesiąt sekund. Jego bohaterskiemu zachowaniu przyglądali się zgromadzeni pod blokiem ludzie. Jeden ze świadków nagrał wszystko telefonem.

Paryżanie są pod wrażeniem odwagi 22-latka. Niektórzy porównali go do komiksowego Spider-Mana. Mężczyzna pochodzi z Mali. Do Francji przybył pół roku temu.

Obecnie mieszka w Montreui. Pytany o to, dlaczego ryzykował własnym życiem, by uratować 4-latka odpowiedział: „zrobiłem to, bo przecież chodziło o dziecko”. Mamoudou Gassama pomógł chłopczykowi zanim na miejscu pojawili się strażacy.

Służby wezwał sąsiad malca, który również próbował wciągnąć 4-latka za balustradę, ale nie mógł go dosięgnąć.

Dziecko nie doznało poważniejszych obrażeń. Miało tylko zadrapania, podobnie jak 22-latek, który je uratował. – Pragnę pogratulować Mamoudou Gassama odwagi, która pomogła uratować życie dziecka.

Dziś miałam przyjemność porozmawiać z nim przez telefon i serdecznie podziękować – napisała na Twitterze Anne Hidalgo, burmistrz Paryża. Okoliczności, w jakich 4-latek znalazł się za balustradą wyjaśni śledztwo.