Strona główna Magazyn 4 dziwne triki, które sprawią, że Twoja łazienka będzie lśniła jak nowa

4 dziwne triki, które sprawią, że Twoja łazienka będzie lśniła jak nowa

Sprzątanie łazienki zawsze jest wyzwaniem, zwłaszcza jeśli mieszkasz z wesołą gromadką dzieci! Zabawki do kąpieli, szczotki do włosów, kosmetyki, ręczniki, a w tym wszystkim jesteś Ty! Codzienne porządki nie są przyjemnie, ale przecież nikt nie każe Ci szorować wanny każdego dnia. Na szczęście, dzięki tym czterem sprytnym sposobom, Twoja łazienka przez długie tygodnie będzie błyszczeć jak nowa!

#1 Wyczyść swoją wannę przy pomocy płynu do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń jest znacznie tańszy niż specjalistyczne mleczka do mycia łazienek, a dodatkowo sprawi, że wanna będzie dokładnie umyta i nabłyszczona. Do tego sposobu potrzebujesz również nową miotłę – warto kupić tę tanią, za kilka złotych. Wlej do suchej wanny dużą ilość płynu do naczyń i wyszoruj ją przy pomocy miotły. Dziwna metoda? Zanim stwierdzisz, że ten sposób jest głupi, posłuchaj wytłumaczenia!Płyn do mycia naczyń jest opracowany tak, aby pozbyć się tłuszczu i brudu, ale również aby był bezpieczny dla ludzkiego organizmu.
Miotły mają z kolei ostre i twarde włosie, które ułatwi rozprowadzenie płynu. Ta metoda usunie wszystkie pozostałości po mydłach, tłustych olejkach, a także brudzie i pozostałości po pianie.

Kiedy skończysz szorować po prostu użyj słuchawki prysznicowej aby spłukać płyn. Możesz też zastosować wygodniejsze rozwiązanie (dzięki temu unikniesz bólu pleców) i posłużyć się specjalnym mopem z gąbką.

#2 Ocet sprawi, że blask łazienki będzie raził Cię w oczy

Destylowany,biały ocet sprawi, że trudne do zmycia smugi z brudnej wody oraz ślady po mydle i pianie, znikną w kilka chwil. Warto wymieszać go z odrobiną soku z cytryny, a następnie miksturę przelać do butelki ze spryskiwaczem. Ocet ma dość ostry zapach, dlatego dodanie soku z cytrusa sprawi, że Twój nos nie będzie cierpieć. Dodatkowo cytryna jest często stosowana przy domowych sposobach sprzątania. Kiedy mikstura będzie już gotowa rozpyl ją na zlewiei wetrzyj pędzelkiem. Pozostaw na kilka minut, a następnie dokładnie wypłucz.

#3 Odetkanie rur sodą

Inną ciekawą metodą jest użycie sody oczyszczonej do odetkania rur. Dodaj trochę sody do odpływu, poczekaj chwilę, a następnie zalej gorącą wodą. W ten sposób rury staną się wolne od resztek kosmetyków, a także włosów.

#4 Czyste lustro bez smug

Nie raz zdarza się tak, że nawet jeśli dokładnie wypucujesz lustro to okazuje się, że na drugi dzień widzisz smugi lub odbite paluszki swoich dzieci… Pewna (dość staromodna) wskazówka, która mówi, że lustro warto wytrzeć zmiętą gazetą, lecz obecny tusz może pozostawić ślady. Dlatego lepiej wyczyścić łazienkę przy pomocy alkoholu, płynu do czyszczenia szkła oraz ściereczki z mikrofibry.

Alkohol służy do czyszczenia tłustych odcisków palców czy plamy z pasty do zębów. Wetrzyj go na wacik i potrzyj zabrudzenie. Środek do czyszczenia szkła możesz kupić lub zrobić z rozwodnionego octu. Lekko rozpyl na lustro i wytrzyj ściereczką z mikrofibry.

Jak nie sprzątać łazienki!

 Unikaj ostrych środków czyszczących

Są one przeznaczone do wyczyszczenia nawet największego brudu, jednak są one tak silne, że mogą podrażnić Twoje oczy oraz gardło. Wymieszanie kilku zapachów substancji chemicznych może być niebezpieczne dla ludzkiego organizmu i spowodować nieoczekiwane reakcje.

Który trik podoba Ci się najbardziej?