4 chłopców zobaczyło pijaną 15-latkę z „ojcem”. Zrozumieli, że coś jest nie tak i ruszyli za nimi

Prawie non stop słyszy się o gwałtach, napaściach i zabójstwach. To może w każdej chwili spotkać każdego z nas, a zwłaszcza kobiety. Mało pocieszające jest również to, że niewiele osób  jest na tyle odważnych, aby wkroczyć do akcji, gdy innemu człowiekowi dzieje się krzywda. Niestety, w dzisiejszych czasach prędzej ktoś wyciągnie telefon i zacznie nagrywać, niż udzieli pomocy.

Na szczęście wciąż jeszcze trafiają się osoby, które bez chwili zastanowienia zareagują w każdej sytuacji. Idealnym na to przykładem są czterej młodzi mężczyźni z kanadyjskiego Calgary: Arnaud Nimenya, Carsyn Wright, James Hielema i Starlyn Rives-Perez.Pewnego wieczora chłopcy postanowili pojeździć po mieście na deskorolkach. Przejeżdżając jedną z ulic, zauważyli coś podejrzanego: dobrze ubrany, elegancki starszy mężczyzna szedł z kompletnie pijaną 15-latką. Dziewczyna była brudna i potargana. Z początku chłopcy myśleli, że to jej ojciec, ale szybko dotarło do nich, że coś tu nie gra. Postanowili ruszyć za nimi.

Gdy zapytali mężczyznę, czy wszystko jest w porządku, ten zapewnił ich, że jak najbardziej i że właśnie odprowadza dziewczynę do jej rodziców. Chłopcy poszli więc w swoją stronę… ale całe zdarzenie nadal wzbudzało w nich podejrzliwość. Zdecydowali, że jeszcze raz to sprawdzą i pojechali w stronę, w którą poszła nietypowa para. Okazało się, postąpili bardzo dobrze. Gdy ich odnaleźli, zastali przerażający widok.

Mężczyzna próbował zgwałcić 15-latkę, która prawie nie kontaktowała. Chłopców dosłownie zamurowało, ale sekundę później ruszyli dziewczynie na ratunek. Gdy zboczeniec ich zauważył, zaczął uciekać, ale mu to uniemożliwili. Jeden z nich został przy dziewczynie, a pozostała trójka rzuciła się na gwałciciela. Wywiązała się bójka, mężczyzna wyrwał jednemu z chłopców deskorolkę i próbował ich atakować. Jednak po chwili udało im się go obezwładnić i zatrzymać do momentu pojawienia się policji.

Zboczeniec trafił za kratki z zarzutami molestowania seksualnego. Policja postanowiła jakoś uhonorować bohaterskich chłopców, lecz oni bali się odbierać telefony, bo sądzili, że grożą im jakieś konsekwencje za bojkę z mężczyzną. Funkcjonariusze w końcu jednak do nich dotarli i młodzieńcy zostali odznaczeni podczas gali rozdania nagród policyjnych Chief’s Awards Gala w Calgary.

15-latka zawdzięcza tej czwórce bardzo dużo, w końcu wyszła z tego cało tylko dzięki ich odwadze. Ich postawa jest godna podziwu. Pamiętajcie, karma zawsze wraca i jeśli tylko możemy, starajmy się pomagać sobie w takich sytuacjach.