36-latek wjechał w bramę Pałacu Prezydenckiego. Próbował dostać się do środka

Nieznany mężczyzna próbował dostać się na teren Pałacu Prezydenckiego. Samochodem uderzył w zaporę. Pojazd zatrzymał się na zapadni przed bramą. W wyniku incydentu ranny został policjant.

Funkcjonariusz trafił do szpitala.

Informację tę w rozmowie z Radiem Zet potwierdził Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.Do sytuacji doszło ok. 13.40. Auto z impetem chciało sforsować bramę Pałacu. Samochód zatrzymał się na zapadni przed bramą. Całą sytuację widzieliśmy przez okna Pałacu Prezydenckiego. Służby: policja i SOP zatrzymały mężczyznę

Kim jest mężczyzna?

Według ustaleń Radia Zet autem kierował mężczyzna w wieku 36 lat. Został już zatrzymany przez służby. Wiadomo też, że wcześniej jechał on autem pod prąd ulicą Focha. Potrącił także policjanta, który próbował go zatrzymać.

36-latek został już przewieziony do szpitala w celu przebadania go pod kątem zawartości substancji psychoaktywnych w organizmie. Asp. sztab. Mariusz Mrozek w rozmowie z dziennikarzami Radia Zet powiedział:

Mężczyzna został zatrzymany, ale kontakt z nim jest utrudniony. Zostanie on przebadany w szpitalu. Nie możemy wykluczyć, że jest pod wpływem środków odurzających