31 stycznia dojdzie do niesamowitego zjawiska na niebie! Ostatni raz miało miejsce 150 lat temu

31 stycznia 2018 roku na niebie dojdzie do wyjątkowego zjawiska, które zdarza się niezwykle rzadko. A dokładniej rzecz ujmując, mowa aż o trzech zjawiskach, które wystąpią w tym samym czasie.

Niebiesko-Krwawy SuperksiężycCzegoś tak niezwykłego nie zobaczymy już za swojego życia. Niebiesko-Krwawy Superksiężyc jest efektem nałożenia się na siebie kilku zjawisk, które razem utworzą cudowny nocny spektakl. Składają się się na to:

Superksiężyc, który tego dnia będzie jaśniejszy i większy niż do tej pory. Będzie się wydawać, że Księżyc jest wręcz na wyciągnięcie ręki.

Do tego wystąpi także Niebieski Księżyc. Zjawisko to możemy obserwować średnio co 3 lata. Jest to sytuacja, w której pełnia pojawia się drugi raz w miesiącu. Ta nazwa może być trochę myląca, gdyż wcale nie oznacza, że Księżyc staje się niebieski – to tylko taka nomenklatura.

Ostatnim zjawiskiem, które nałoży się 31 stycznia, jest Krwawy Księżyc. W tym przypadku nazwa łączy się z wyglądem Księżyca. Przybierze on ognistą barwę przypominającą krew. Za jego czerwoną barwę odpowiedzialne będzie zaćmienie Księżyca, który znajdzie się w cieniu Ziemi. Satelita będzie oświetlany jedynie tą częścią promieniowania Słońca, która dotrze do Księżyca załamana w ziemskiej atmosferze. Będzie to głównie światło czerwone.

Jak widać, 31 stycznia będzie szczególnym dniem, tym bardziej że coś takiego występuje raz na 150 lat. Nie przegapcie tego! 🙂