25-latek znęcał się nad synem swojej partnerki. 3-letni Nikoś został zgwałcony

25-letni Steve V. został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu o zgwałcenie i zabójstwo 3-letniego Nikodema, syna swojej partnerki. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Sieradzu. Mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku w Wieruszowie (woj. łódzkie). Według prokuratury od 20 do 29 września Steve V. znęcał się nad chłopcem. Dopuścił się także gwałtu. Mężczyznę, posiadającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie, oskarżono także o posiadanie środków odurzających.Dziecko zmarło w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zostało do niego przetransportowane przez zespół pogotowia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po tym, jak z licznymi obrażeniami ciała matka dziecka zgłosiła się z nim do szpitala w Wieruszowie. Mimo wysiłków lekarzy, małego Nikosia nie udało się uratować. Przyczyną zgonu był uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem.

Po przesłuchaniu matki, policja zdecydowała o zatrzymaniu jej partnera. To jego prokuratura w Wieluniu oskarżyła o zabójstwo. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

“W toku śledztwa Steve V. złożył wyjaśnienia i przedstawił swoją wersję zdarzeń. Zaprzeczył, by zrobił krzywdę dziecku i wskazał na niefortunny upadek chłopca. Przeprowadzone badania przez biegłych z różnych dyscyplin naukowych, którzy zostali powołani przez prokuratora w toku śledztwa, w pełni pozwoliły na przyjęcie sprawstwa oskarżonego. Jego wyjaśnienia traktować należy wyłącznie jako przyjętą linię obrony” – informuje Prokuratura Krajowa.

Jak przypomina prokuratura, zbrodnia zabójstwa w związku ze zgwałceniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Oskarżony przebywa w areszcie.