24-latka, która ważyła 300 kilogramów zgłosiła się do reality show. Zobacz, jak teraz wygląda!

Była tak niesamodzielna, że musiała z powrotem zamieszkać z rodzicami. Fałdy skóry powodowały bolesne odparzenia, dlatego konieczna była specjalna pielęgnacja.

Amber Rachdi z Oregonu (USA) od zawsze miała problemy z otyłością. Jako nastolatka przyzwyczaiła się do tego, że waży znacznie więcej niż jej znajomi. Jednak kiedy skończyła 24 lata zrozumiała, że sytuacja wymknęła jej się spod kontroli. W końcu powiedziała sobie dość. Dzięki wsparciu swojego chłopaka Rowdy’ego podjęła decyzję o odchudzaniu.Nie mogła samodzielnie chodzić

Amber poruszała się na specjalnym wózku elektrycznym, bo nie była w stanie chodzić. Każdy dzień był dla niej ogromnym wyzwaniem. Bała się wychodzić z domu, żeby nie narazić się na ośmieszenie. Zwykle robiła to tylko wtedy, kiedy skończyło jej się jedzenie.

Jadła na potęgę!

Amber nie znała umiaru. Zjadała 4 ogromne posiłki dziennie, a w międzyczasie opychała się słodyczami. Wpadła w błędne koło. Kiedy czuła się ze sobą źle i chciała sobie poprawić humor, sięgała po coś słodkiego. A waga stale rosła…

Operacja zmniejszenia żołądka

Amber wzięła udział w programie, który pomaga osobom otyłym pozbyć się nadmiaru kilogramów, zmienić nawyki żywieniowe i pokochać samego siebie. Pierwszym krokiem była operacja zmniejszenia żołądka. Lekarz postawił jednak najpierw Amber pewien warunek – miała zrzucić w 3 miesiące 9 kilogramów, żeby udowodnić, że jest w stanie nad sobą pracować i zabieg nie pójdzie na marne. Po wyznaczonym terminie Amber pełna obaw zgłosiła się do lekarza. Nie udało jej się zrealizować planu. Schudła 7,7 kilograma. Myślała, że z operacji nici…

Przed zabiegiem Amber męczyło mnóstwo wątpliwości:

Czuję się uwięziona we własnym ciele. Nie jestem szczęśliwa. Nie lubię siebie i nie podoba mi się mój wygląd. Czuję się beznadziejnie i nie wiem czy to wszystko jest tego warte. Być może byłoby lepiej, gdybym nigdy się nie urodziła.

Lekarz docenił starania kobiety i postanowił przeprowadzić zabieg. Mimo ryzyka, które niosła za sobą operacja, udało się. Żołądek Amber został zmniejszony. Teraz przyszła pora na specjalną dietę. Dzięki rygorystycznemu trzymaniu się planu posiłków, który otrzymała od lekarza, w kolejne 7 miesięcy po operacji schudła 40 kilogramów.

Ćwiczenia

Kiedy Amber odzyskała większą sprawność fizyczną, zapisała się na siłownię. Mimo, że wyróżniała się tam na tle innych, dzielnie walczyła z nadprogramowymi kilogramami. Po roku znowu stawiła się u swojego lekarza. Tym razem była lżejsza o kolejne 65 kilogramów, a doktor nie mógł jej rozpoznać!

Niestety bardzo często w przypadku zrzucenia dużej liczby kilogramów zostaje nadmiar rozciągniętej skóry, której bardzo trudno się pozbyć. Kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy już nie będzie miała tak pięknego i jędrnego ciała o jakim marzy, ale w końcu odzyskała władzę nad własnym życiem i to jest dla niej najważniejsze.

Terapia

Zmiany zaszły też w głowie Amber. Dzięki spotkaniom z terapeutom młoda kobieta nauczyła się radzić ze swoimi problemami w inny sposób. Już nie potrzebuje słodyczy, żeby w chwilach słabości poprawiać sobie humor. W końcu czuje się ze sobą dobrze i znowu jest szczęśliwa.

Jeżeli jej się udało, każdemu może się udać! Udostępnij i zmotywuj innych!