18-letni Marcin z Polski wygrał włoską edycję “Mam Talent!”. Jego występ zaimponował jury

Stało się! 18-letni Marcin Patrzałek trzy lata temu został zwycięzcą „Must Be the Music”, a teraz wygrał włoską edycję popularnego talent show „Mam Talent” podbijając serca tamtejszych widzów. W nagrodę otrzymał 100 tys. euro. Kariera stoi przed nim otworem.

Jak znalazł się we Włoszech?

Młody chłopak wystartował w „Tu Si Que Vales” („Mam Talent”) za namową rodziców, którzy bardzo dobrze znają ten kraj. On sam nie ma ze słoneczną Italią praktycznie nic wspólnego, nie mówiąc już o tym, że nie zna tamtejszego języka. Ba, nie miał nawet pojęcia, kim są osoby zasiadające w jury programu, w którym brał udział.

Wspierała mnie cała moja rodzina, w tym brat Michał i tata na miejscu oraz mama, która nie mogła niestety przyjechać do Włoch. Ale oglądała na żywo cały program, trzymając za mnie kciuki i oczywiście płacząc, jak to mama… Oprócz rodziny muszę podkreślić ogromną wyrozumiałość moich nauczycieli.Chodzę do Szkoły Sióstr Nazaretanek w Kielcach, które bardzo mnie wspierają i kibicują mi. Są bardzo wyrozumiałe, jeżeli chodzi o moje nieobecności w szkole. Oczywiście wsparcie od znajomych również otrzymałem. Dziękuję im – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską PatrykNa co 18-latek przeznaczy wygraną?

Patryk rozważa podjęcie studiów na prestiżowej uczelni Berklee Collage of Music w Bostonie.

Studiowanie tam jest niezmiernie drogie, studia 5-letnie to wydatek grubo ponad miliona złotych. Plus jeszcze trzeba się z czegoś utrzymać. Natomiast bardzo chcę wydać nową płytę, mam niezwykle dużo pomysłów w głowie. W tym różnych połączeń gitary z innymi gatunkami i instrumentami. Tylko trochę brak mi teraz na to czasu – dodawał młody zwycięzca talent show

Jedno z jego genialnych wykonań możesz obejrzeć i odsłuchać poniżej. Jego wykonanie 5 Symfonii Beethovena na Facebooku obejrzało ponad 13 milionów użytkowników! Jak Wam się podoba?

Beethoven's 5th, but for solo guitar

This is amazing.(via Marcin Patrzalek – find more on his site here 👉marcinpatrzalek.com)

Opublikowany przez Classic FM Wtorek, 13 listopada 2018

Prawda, że ma niesamowity talent?