16-latek potrącił i zabił młodą dziewczynę. Policjanci znaleźli w jej dłoni list, który złamie Ci serce

To nie jest historia tylko o tej dziewczynie. Dotyczy ona również tysięcy osób, które codziennie podejmują decyzje mogące zniszczyć życie innych ludzi.

Ta konkretna opowieść jest fikcyjna, ale jej przesłania i znaczenia nie wolno zlekceważyć.„Droga Mamo,

Poszłam na imprezę, ale pamiętam, co mi powiedziałaś. Powiedziałaś abym nie piła. Więc zamiast alkoholu piłam napoje. Byłam z siebie dumna, Mamo. Tak, jak mi powiedziałaś, nie piłam i nie usiadłam za kierownicą pijana, chociaż inni mnie namawiali, żebym wypiła drinka. Wiem, że zrobiłam dobrze. Teraz impreza się kończy i wszyscy rozjeżdżają się w swoje strony.

Ja też zaczęłam już jechać, ale gdy tylko wjechałam na ulicę, inny kierowca mnie nie zauważył i uderzył we mnie z pełnym impetem. Wypadłam na jezdnię. Leżąc, usłyszałam jak policjant powiedział: ‚Sprawca wypadku jest pijany’. Mamo, on jest pijany, a to ja jestem osobą, która za to zapłaci!

Leżę tu i umieram, Mamo… Chciałabym, abyś była tu przy mnie, jak najszybciej. Jak mogło mi się to przytrafić? Moje życie pękło, jak balon. Wszędzie wokół jest krew. Większość moja. Usłyszałam, jak ratownik mówi, że zaraz umrę.

Chciałam Ci tylko powiedzieć, że przysięgam iż nie piłam. To inni pili alkohol – nie ja. Byli bezmyślni. Ten facet pewnie był na tej samej imprezie, co ja. On się upił, ale to ja umrę.

Dlaczego ludzie piją, Mamo? To może zrujnować całe życie. Bardzo mnie boli, Mamo. Czuję, jakby ktoś przeszywał mnie nożem.

Ten, który we mnie uderzył, jest w stanie chodzić, Mamo. To niesprawiedliwe. Ja tutaj leżę i umieram, a on po prostu stoi i się gapi.

Powiedz braciszkowi, żeby nie płakał. Powiedz tacie żeby był dzielny. A kiedy już odejdę do nieba, napiszcie na moim grobie ‘Córeczka tatusia’.

Ktoś powinien był powiedzieć temu kierowcy, żeby nie jechał po alkoholu. Gdyby tylko ktoś mu to powiedział, nadal bym żyła.

Mam ostatnie pytanie zanim się pożegnam, Mamo.

Ja nie prowadziłam po pijanemu, więc dlaczego to ja umieram?”

Nikt nigdy nie powinien prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu. Ofiarą cudzej bezmyślności może być każdy z nas.