12 sygnałów, które wysyła nasz organizm, a świadczą o tym, że jemy za dużo cukru.

Wiele osób sądzi, że jedynie osoby chore na cukrzycę mają zwiększony poziom cukru.  Prawda jest jednak inna.

Każdy z nas może mieć wysoki poziom cukru i nawet nie zwrócić uwagi na szkody wyrządzone systemowi nerwowemu, naczyniom krwionośnym oraz narządom wewnętrznym.Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was listę kilku sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że poziom cukru we krwi jest wyższy niż być powinien.

Jak zawsze, najważniejsze jest wczesne rozpoznanie objawów i podjęcie odpowiednich kroków.

#1. Ciągły głód

Wysoki poziom cukru we krwi uniemożliwia glukozie wniknięcie w komórki, co ostatecznie sprawia, że organizm ma za mało energii. Dlatego też prosi o jedzenie.

#2. Ciągłe zmęczenie

Organizm nie może wchłaniać i przechowywać glukozy jeśli poziom cukru jest za wysoki. Energia wykorzystywana jest w sposób nieefektywny, a komórki mają za mało „paliwa”.

Wszystko to doprowadza do uczucia ciągłego zmęczenia, nawet bez większego powodu.

#3. Częste oddawanie moczu

Jeśli we krwi jest za dużo cukru, nerki nie mogą wsiąkać płynów. Ciało próbuje wtedy je wyrównać, rozpuszcza więc krew z płynem wewnątrzkomórkowym, co doprowadza do częstszego oddawania moczu.

#4. Suchość w ustach, ciągłe pragnienie

Suche usta i uczucie pragnienia to reakcja na zwiększoną utratę płynów. Podwzgórze, które ocenia stopień odwodnienia i powoduje pragnienie, wysyła wtedy sygnał do mózgu.

W takim wypadku znacznie lepiej wybierać napoje bez cukru.

#5. Utrata wagi

Za wysoki poziom glukozy sprawia, że może nastąpić szybka utrata wagi, nawet jeśli posiłki są częste i kaloryczne.

Spowodowane jest to tym, że organizm pozbywa się sporej ilości płynów i przełącza się w tryb spalania tłuszczu.

#6. Choroby zakaźne

#toilet #men #wc #wcsign #toiletsign #sign #funny

A post shared by Barry (@barry_0304) on

Zakażenia dróg moczowych mogą przytrafiać się osobom z wysokim poziomem cukru. W takim środowisku tworzy się idealne miejsce dla drożdży i bakterii.

#7. Sucha skóra

Sucha skóra powiązana jest z procesem odwadniania organizmu, który towarzyszy wysokiemu stężeniu glukozy. Częste oddawanie moczu powoduje niedobór wody. Sucha skóra prowadzi też do zwężania tętnic i chorób krążenia.

Uszkodzone nerwy mogą zakłócać pracę gruczołów potowych i wpływać na ilość wody w skórze.

#8. Problemy z koncentracją

Wysoki poziom cukru zapobiega wchłanianiu glukozy przez komórki mózgowe. Mózg doświadcza więc problemów z uzyskiwaniem energii.

Wpływa to niekorzystnie na szybkość myślenia i podejmowania decyzji.

#9. Zamazany obraz

Problemy z widzeniem wynikają z odwodnienia. Wpływa to również na komórki oka. Przez to następuje deformacja i pojawiają się trudności z ustawianiem ostrości widzenia.

#10. Powolne gojenie ran

Uszkodzone naczynka nie mogą się prawidłowo regenerować. Złe krążenie jest częstym problemem towarzyszącym podwyższonemu poziomowi cukru.

#11. Impotencja

Problemy z utrzymaniem erekcji mogą być również efektem wysokiego poziomu glukozy we krwi. Uszkodzone nerwy, zła równowaga hormonalna i nieprawidłowy przepływ krwi prowadzi do impotencji.

#12. Drażliwość

Osoby, które mają za wysoki poziom cukru są bardziej skrępowane, drażliwe i mają tendencje do depresji. Skoki poziomu glukozy źle wpływają na pracę mózgu i nastrój może gwałtownie pogarszać się.

Źródło: brightside.me