12-latek zgwałcił siostrę. Kulisy domowego dramatu

Aż włosy jeżą się na głowie! 12-latek ze Swidnon w Wielkiej Brytanii trzykrotnie zgwałcił swoją 6-letnią siostrę. Chłopak przed sądem przyznał, że zrobił to, bo chciał odtworzyć scenę z gry komputerowej przeznaczonej wyłącznie dla dorosłych. Nie wiadomo, skąd gra trafiła do jego rąk. Nastolatek trafił na leczenie.

Sąd w Wielkiej Brytanii ustalił, że do gwałtów dochodziło w domu rodzeństwa, kiedy rodzice spali lub przebywali w innym pokoju. Jak informuje “Daily Mail”, w jednym z przypadków wszystkiemu przyglądało się jeszcze jedno dziecko, najmłodsze z całej trójki. Jeden z takich ataków miał miejsce nawet w Boże Narodzenie. 

Jak informują brytyjskie media, nastolatek chciał odtworzyć scenę seksu z gry “Grand Theft Auto V”. To jedna z najpopularniejszych gier komputerowej w historii. Ma opinię brutalnej i niebezpiecznej. Jest przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych. 12-latek przyznał się do wszystkich zarzutów. W trakcie rozprawy wyznał, że żałuje swoich czynów i nie chciał zrobić krzywdy swojej siostrze. – Powstrzymam się. Nauczyłem się, że to jest złe – odpowiadał nastolatek przed sądem. Także matka chłopca wyznała, że chce „dobra i bezpieczeństwa swoich dzieci”. – Syn radzi sobie naprawdę dobrze, a ja chcę mieć tylko pewność, że będziemy mogli kiedyś znów tworzyć rodzinę – mówiła.

Chłopiec, ze względu na swój młody wiek, został skazany na rok leczenia w ośrodku terapeutycznym. Oprócz tego przez 2,5 roku będzie widniał w rejestrze przestępców seksualnych. Po tym czasie jego czyny mają zostać wymazane z kartoteki.