116-letnia kobieta z Włoch ujawniła jedną potrawę, która zapewniła jej długowieczność.

To fascynujące zastanawiać się nad tym dlaczego niektórzy ludzie żyją tak długo. Ludzie z natury są ciekawscy tego jakie jedzenie czy aktywność jest sposobem na długie i zdrowe życie.

Najstarsza osoba na świecie żyła 122 lata. Francuska kobieta zwana Jeanne Calment zmarła w 1997 roku. Jednak ostatnio kobieta z Włoch, Giuseppina Projetto skończyła imponujące 116 lat. Niestety zmarła w zeszłym miesiącu.

Zapytano ją o sekret długowieczności, a jej odpowiedź może Cię zaskoczyć.Dożycie takiego wieku to niesamowite osiągnięcie. Jedynie garstka wybranych zdoła je osiągnąć.

Giussepina znana była jako „babka Włoch” i żyła w wiosce niedaleko Florencji. Miała syna, ale on niestety zmarł w wieku 39 lat.

Włoszka została ogłoszona najstarsza żyjącą w Europie osobą w grudniu 2017. Gdy wnuk przekazał jej tę informację, powiedziała: „Serio? A ile dokładnie mam lat? Aż tyle?”

Później wyznała, że nie może przetrwać dnia bez czekolady i długie życie przypisuje właśnie jej oraz pozytywnemu nastawieniu.

Badania wykazały, że ciemna czekolada ma w sobie więcej antyoksydantów niż chociażby sok z jagód acai, żurawinowy czy jagodowy.

Badanie z 2015 wykazało, ze nawet niewielka ilość ciemnej czekolady zjadana codziennie może obniżyć ciśnienie krwi u osób chorych na cukrzycę typu 2 oraz zmniejszyło poziom cukru we krwi. Flawonoidy zawarte w kakao polepszają przepływ krwi do mózgu, co walczy z udarami i demencją oraz może nawet zapobiec występowaniu nowotworów.