11 sygnałów na to że ktoś kłamie

Większość osób z którymi mamy styczność potrafi kłamać w żywe oczy! Badanie przeprowadzone w 2002 roku przez University of Massachusetts wykazały, że 60% osób kłamało podczas 10-minutowej rozmowy, mówiąc średnio dwa do trzech kłamstw w tym czasie.

Dr Lillian Glass, analityk behawioralny i ekspert w dziedzinie ciała, który pracował z FBI w zakresie demaskowania oszustów, mówi, jak sprawdzić, gdy ktoś kłamie. Najważniejsze jednak, aby najpierw dowiedzieć się, jak dana osoba funkcjonuje. Wtedy będziesz musiał zwracać baczną uwagę na mimikę twarzy i język ciała. Są pewne sygnały, które znacznie Ci to ułatwią.

1.Rozmówca szybko zmienia pozycję głowy

Jeśli to widzisz to znaczy że ta osoba na pewno Cię okłamuje. Szybkie zmiany pozycji, cofanie lub pochylanie na boki na pewno o tym świadczą

2.Zmienia się oddech

Kłamcy na szczęście bardzo szybko mówią tak naprawdę na jednym tchu. Słychać i widać że oddycha płytko, a ramiona się unoszą. Ciało doświadcza takich zmian jak jest się nerwowym lub czuje się napięcie

3.Stoi zbyć spokojnie

Naturalne jest to gdy angażujemy się w rozmowe, że nasze ciało się porusza. Dlatego gdy twój rozmówca stoi sztywno bez najmniejszego kroku znaczy że kłamie

4.Powtarza się

Powtarzanie to próba przekonania o swojej racji najczęściej nie prawdziwej. To też dobry sposób na pozyskanie na czasie gdy próbujesz zebrać myśli

5.Dotykanie lub zakrywanie ust

Gdy kłamiemy automatycznie zakrywamy usta dłonią. Dosłownie zamykamy się w ten sposób

6.Instynktowne osłanianie wrażliwych partii ciała

Np gardło czy klatka piersiowa, jeśli ją zasłaniamy próbujemy się ukryć przed odpowiedzialnością

7.Stąpanie nogi na nogę

To bardzo prosty znak, widać że osoba która tak postępuje czuje się nie pewnie i bardzo chciałaby stąd uciec. Tak więc wystarczy spojrzeć na stopy rozmówcy aby łatwo odnaleźć kłamcę!

8.Zdrada dużej ilości informacji

Jeśli ktoś mówi za dużo w tym o szczegółach możemy twierdzić że jest kłamcą. Kłamcy mówią dużo ponieważ mają nadzieje że im uwierzymy.

9.Trudność w wysławianiu

Jeśli osoba z którą rozmawiasz zaczyna ciężej mówić to znaczy że ma coś za uszami. Dzieje się tak, ponieważ automatyczny system nerwowy zmniejsza przepływ śliny podczas stresu.

10.Atakuje rozmówce

Kłamca stanie się zły i wrogi ponieważ boi się że jego łganie wyjdzie na jaw.

11.Patrzy na ciebie bez mrugania

Mruganie to odruch bez warunkowy w ciele człowieka który robimy bez myślenia o tym. Jednak wprawiony kłamca będzie patrzeć się w oczy bez żadnego mrugnięcia. Ma to na celu kontrole sytuacji.