10 trików z proszkiem do pieczenia. Musisz to zobaczyć!

Pewnie tego nie wiecie ale proszek do pieczenia ma wiele zastosowań. Nie jest on tylko do pieczenia. Zobaczcie 10 najbardziej zadziwiających i pomocnych sposobów na jego wykorzystanie:

#1. Na swędzenie po ugryzieniach owadów. Wystarczy zmieszać proszek z wodą, aby otrzymać konsystencję pasty, a następnie nałożyć ją na ugryzione miejsce. Po 10 minutach zmyj pastę zimną wodą.

#2. Aby się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z butów, wsyp do nich trochę proszku do pieczenia.

#3. Jeśli z lodówki wydobywa się nieprzyjemny zapach, umieść w niej proszek na talerzu. To odświeży powietrze.

#4. Aby pozbyć się zgagi wymieszaj łyżeczkę proszku w szklance wody i wypij. Ten sposób pomaga także w przypadku wzdęć.

#5. Podczas kąpieli wsyp od 50-100 gramów proszku do wanny, aby zmiękczyć wodę. Uwaga: Nie powtarzaj tego częściej, niż dwa razy w tygodniu.

#6. Możesz samodzielnie zrobić naturalny dezodorant. Wystarczy, że dodasz odrobinę proszku na wilgotny wacik.

#7. Nasze kochane zwierzaki też mogą skorzystać z zalet proszku do pieczenia. Wysyp odrobinę proszku na ich legowisko, a pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Jest to bezpieczna metoda, która działa również w przypadku kuwet.

#8. By pozbyć się z termosu zapachu stęchlizny, dodaj kilka łyżeczek proszku do gorącej wody i wlej do środka. Potem po prostu go wypłucz.

#9. Proszek do pieczenia w połączeniu z solą i octem świetnie sobie radzi z czyszczeniem rur. Wsyp proszek zmieszany z solą do zatkanego odpływu, dodaj trochę ciepłego octu i zostaw całość na chwilę. Następnie wlej wrzątek do odpływu i gotowe.

#10. Dodaj trochę proszku do wody i podlej nią kwiaty. Rezultat Cię zaskoczy.