10 powodów, dla których powinniśmy pić piwo. Punkt 7 jest bardzo ważny dla zdrowia

Jeśli szukacie jakiegoś dobrego naukowego powodu do wypicia pysznego piwa na koniec długiego dnia, to przygotowaliśmy ich dla Was aż 10.

Głównym składnikiem piwa jest chmiel. Jest to bogate źródło flawonoidów, czyli bardzo silnych przeciwutleniaczy. Należy wspomnieć, że piwo jest doskonałym źródłem wielu minerałów, które są istotne w procesach metabolicznych. Pijąc piwo w umiarkowanych ilościach, możemy poprawić nasze zdrowie na wielu płaszczyznach.Oto lista 10 powodów, dla których warto pić piwo

#1. Piwo jest bardzo zdrowe dla nerek. Szacuje się, że picie 1 butelki piwa dziennie zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się kamieni nerkowych aż o 40%.

#2. Piwo może redukować ilość złego cholesterolu – piwo zawiera błonnik, do którego działań należy m.in. obniżanie poziomu cholesterolu LDL.

#3. Związki znajdujące się w piwie skutecznie zapobiegają zakrzepom krwi.

#4. Pijąc piwo zwiększamy ilość witaminy B w organizmie. U osób spożywających ten napój odnotowano o 30% większe stężenie tej witaminy, niż u osób, które piły wino.

#5. Krzem znajdujący się w piwie przyczynia się do poprawy zdrowia naszych kości.

# 6. Mało kto wie, że spożywając ten trunek, dostarczamy naszemu organizmowi laktoflawinę oraz kwas nikotynowy, które bardzo dobrze wpływają na jakość snu.

#7. Chroni przed zawałem – według naukowców osoby regularnie spożywające piwo, są aż o 40-60% mniej narażone na zawał serca.

#8. Chroni mózg – piwo dobrze wpływa na funkcjonowanie mózgu, wykazano, że piwosze znacznie rzadziej zapadają na demencję i chorobę Alzheimera.

#9. Relaksuje – badacze z Uniwersytetu w Montrealu wykazali, że picie 2 szklanek piwa dziennie zmniejsza odczuwany stres i lęk spowodowany pracą.

#10. Poprawia stan skóry – dzięki niemu skóra staje się gładsza, zdrowsza i wygląda młodziej. Witaminy zawarte w piwie mogą regenerować skórę, a dodatkowo ma on właściwości wpływające na pigmentację.

Piwo znajduje się w czołówce najczęściej spożywanych napojów na świecie zaraz obok wody i herbaty. Warto wspomnieć, że niepasteryzowane piwo posiada podobne właściwości, jak probiotyki. Należy więc spożywać piwo, ale z głową i umiarem, a na pewno wpłynie dobrze na nasze zdrowie.

Źródło: healthyfoodteam.com