10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH POWINNIŚMY PIĆ PIWO. PUNKT 4 JEST NIEZWYKLE WAŻNY.

Piwo to napój alkoholowy, który często spożywamy do różnych posiłków. Największą popularnością cieszy się w Europie i Ameryce Północnej.

Ale czy wiedzieliście, że piwo posiada więcej witamin niż wino oraz taką samą ilość przeciwutleniaczy? Zastanawiacie się pewnie dlaczego powinniśmy pić piwo. Już zaraz się dowiecie.Chmiel jest głównym składnikiem piwa. Jest to bogate źródło flawonoidów, czyli bardzo silnych przeciwutleniaczy. Należy wspomnieć, że piwo jest doskonałym źródłem wielu minerałów, które są istotne w procesach metabolicznych. Pijąc piwo w umiarkowanych ilościach, możemy poprawić nasze zdrowie na wielu płaszczyznach.

Oto lista 10 powodów, dla których należy pić piwo

#1. Piwo jest bardzo zdrowe dla nerek. Badania wykazały, że butelka piwa zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych o 40%.

#2. Naukowcy udowodnili, że związki zawarte w piwie zmniejszają poziom złego cholesterolu.

#3. Pijąc piwo zwiększamy ilość witaminy B w organizmie. U osób spożywających ten napój odnotowano o 30% większe stężenie tej witaminy, niż u osób, które piły wino.

#4. Krzem znajdujący się w piwie przyczynia się do poprawy zdrowia naszych kości.

#5. Mało kto wie, że spożywając ten trunek, dostarczamy naszemu organizmowi laktoflawinę oraz kwas nikotynowy, które bardzo dobrze wpływają na jakość snu.

#6. Eksperci twierdzą, że piwosze są mniej narażeni na zawał serca niż osoby niepijące piwa nawet o 40 – 60%.

#7. Związki znajdujące się w piwie skutecznie zapobiegają zakrzepom krwi.

#8. Związki chemiczne w piwie mają dobry wpływ na naszą pamięć. Piwosze rzadziej chorują na Alzheimera i demencję, niż osoby niepijące piwa.

#9. Piwo to doskonały środek odstresowujący. Naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu dowiedli, że pijąc 2 szklanki piwa codziennie, można skutecznie wyeliminować stres związany z pracą lub lękami.

#10. Dzięki piwu nasza skóra wygląda młodziej. Witaminy zawarte w tym napoju mogą regenerować skórę, a dodatkowo ma on właściwości wpływające na pigmentację.

Piwo jest w czołówce napojów spożywanych na świecie zaraz obok wody i herbaty. Warto wspomnieć, że niepasteryzowane piwo posiada podobne właściwości, jak probiotyki. Należy więc spożywać piwo, ale z głową i umiarem, a na pewno wpłynie dobrze na nasze zdrowie.