10 lat temu Polacy go kochali. Steffen Möller prowadzi dziś zupełnie inne życie

W Polsce zdobył popularność dzięki programowi “Europa da się lubić”. Niedługo później dołączył do obsady serialu “M jak Miłość”. Od kilku lat brakuje go w polskiej telewizji. Czym teraz zajmuje się lubiany Niemiec?

Jak czytamy na polskieinformacje.pl, Steffen zajmuje się dzisiaj czymś zupełnie innym. Obecnie mieszka w Heidelbergu, gdzie zajmuje się pisaniem książek:Tu jestem w innej szufladzie. Jestem autorem książek o dalekich krajach. W Niemczech nikt mnie nie zna, przynajmniej tak z ulicy, ale jestem zapraszany na odczyty literackie.

Niemiec zwrócił też uwagę na problem, jakie dotyczy Polaków:

Czuję, że na ulicach miast brakuje młodych ludzi. Moich byłych studentów, których spotykam tutaj. Przychodzą na moje występy z niemieckimi żonami, dzieci już często nie mówią nawet po polsku. Uważam, że problem emigracji jest za mało obecny w polskich mediach. Powinny być billboardy – “Nie wyjeżdżaj, bo Twój wnuk już nie będzie mówił po polsku”. Trzeba walczyć z tą emigracją

Artysta podkreślił jednocześnie, że wciąż ma ogromny sentyment do Polski. Nieustannie ma mieszkanie w Warszawie i często odwiedza to miasto.

Myślisz, że kiedyś powróci jeszcze do świata mediów? 🙂