10 lat temu kochali go wszyscy Polacy. Dziś Steffen Möller prowadzi zupełnie inne życie

W Polsce zyskał ogromną popularność za sprawą programu „Europa da się lubić”. Później dołączył do obsady „M jak Miłość”. Jednak od kilku lat zupełnie zniknął z życia publicznego. Co robi obecnie?

Dzisiaj Steffen zajmuje się czymś zupełnie innym. Mieszka w Heidelbergu i pisze książki.„W Niemczech nikt mnie nie rozpoznaje na ulicach. Zajmuję się tutaj czymś zupełnie innym – jestem autorem książek o dalekich krajach. Regularnie jestem zapraszany na odczyty literackie.”

Niemiec zwraca też uwagę na problem, jaki dotyczy Polaków:

„Czuję, że na ulicach miast brakuje młodych ludzi. Moich byłych studentów, których spotykam tutaj. Przychodzą na moje występy z niemieckimi żonami, dzieci już często nie mówią nawet po polsku. Uważam, że problem emigracji jest za mało obecny w polskich mediach. Powinny być billboardy: ‚Nie wyjeżdżaj, bo Twój wnuk już nie będzie mówił po polsku’. Trzeba walczyć z tą emigracją.”

Möller podkreśla też, że nadal darzy Polskę ogromnym sentymentem. Ciągle ma mieszkanie w Warszawie i często odwiedza to miasto. Jak sądzicie, wróci jeszcze kiedyś do świata mediów?