Amerykanka Hayley Browning zawdzięcza sobie i swojej spostrzegawczości życie. Kobieta regularnie sama badała sobie piersi. Tak jak podawali we wszystkich poradnikach i instrukcjach medycznych, robiła to na stojąco, pod prysznicem. Była w tym regularna i dokładna. Któregoś dnia postanowiła jednak zbadać się na leżąco.

Nie wiedziała, że w ten sposób właśnie uratowała sobie życie – podaje kobieta.gazeta.pl.

Opublikowany przez Hayley Browning na 4 lutego 2017

 

Jak powinnaś się badać?

Okazało się, że guzek jest wyczuwalny tylko wtedy, gdy Hayley leżała. Kiedy tylko wstawała, nie mogła go już odnaleźć. Nawet lekarz podczas badania miał takie same trudności. Dzięki temu prostemu trikowi, wykryła guza szybko, a przez to ma bardzo duże szanse na pełne wyzdrowienie. Właśnie przygotowuje się do chemioterapii.

Kobieta postanowiła podzielić się swoim sposobem z innymi kobietami i umieściła dokładny opis badania w internecie. Trzeba położyć się na plecach z prawą, a następnie lewą ręką pod głową. Delikatnie naciskając trzema palcami wolnej ręki, jednocześnie zataczając drobne kółeczka wokół piersi, prowadząc je z góry na dół. Najlepiej by swój początek miały tuż przy brodawce.

Fot. Arkadiusz Gadaliński,

Zachęcamy Was do samobadania i regularnych, badań mammograficznych.Mogą ocalić wam życie!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz