To nagranie sprawia, że łzy same napływają do oczu. Wideo, które zamieściła na swoim Facebooku mieszkanka Warszawy trwa zaledwie kilka sekund, ale już zdążyło poruszyć tysiące widzów. Widać na nim zgarbioną staruszkę rozdającą ulotki na jednej z ulic w centrum miasta. Według autorki filmu, kobieta ma 90 lat i pracuje, bo… nie stać jej na leki. Schorowanej staruszce potrzebna jest pomoc.

„Babunia w wieku 90 lat stoi przed sądem (al. Solidarności) i ulotki rozdaje, bo jej na leki brakuje” – tak zaczyna swój wzruszający wpis pani Liana, autorka filmu.

Kobieta z nagrania ma 90 lat. Pomimo sędziwego już wieku, nie może pozwolić sobie na odpoczynek. Powód, jak łatwo się domyślić, związany jest z jej sytuacją materialną.

„Dziecko, muszę pracować w tym wieku, bo w takim państwie żyjemy” – powiedziała autorce filmu staruszka.

„Oczywiście jak to ja, podeszłam do babci, porozmawiałam. Coś tam pomogłam, ale jednorazowa pomoc nic nie da” – napisała pani Liana

(8.03.2018)Aż serce się kraja 😰 babunia w wieku 90 lat stoi pod sądem i ulotki rozdaje bo jej na leki brakuje 😞 Bardzo smutno mi się zrobiło kiedy babunia powiedziała,ze dziecko muszę pracować w tym wieku bo w takim państwie żyjemy 😢Oczywiście jak to ja podeszłam do babci porozmawiałam coś tam pomogłam,ale jednorazowa pomoc,to nic nie da 😞Kochani przede wszystkim bardzo Wam z całego serca Dziękuje 🙏 nie spodziewałam się tak dużo LUDZI o cudownym SERCU chętnych do pomocy ❤️ Dostałam tyle wiadomości,ze nie jestem w stanie na tak duża ilość odpowiadać z osobna 🙂 Jutro założę stronę na Facebooku gdzie postaram się aby było więcej informacji na temat Babuni

Opublikowany przez Liana Hakobyan Czwartek, 8 marca 2018

Swoim wymownym postem pani Liana otworzyła w internecie gorącą dyskusję na temat warunków, w jakich żyją seniorzy w naszym kraju.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!