Mieszkaniec Rosji imieniem Sergey Kutovoy mieszkający w mieście Archangielsk, dzień 13 kwietnia 2013 roku z pewnością zapamięta do końca życia. Jako 17-latek wracał zamyślony do domu. Zastanawiał się, czy zdobędzie się kiedyś na to, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Ważył wówczas 140 kg i brakowało mu motywacji. Jego marzeniem było zostać hokeistą, a także mieć powodzenie u kobiet. By zostać sportowcem musiał, jednak pozbyć się zbędnych kilogramów, które utrudniały mu nawet wykonywanie codziennych czynności.

Pogrążony w swoich myślach idąc ulicą, nie zauważył samochodu, który jechał prosto na niego. Sergey wylądował 15 metrów dalej uderzając w latarnie.

„Kiedy spojrzałem w górę, zobaczyłem nogę. To była moja noga, wyrwana z mojego ciała. Nie czułem jednak nic, ani bólu ani strachu.”
Chłopak po nieszczęśliwym wypadku spędził w śpiączce tydzień, natomiast w szpitalu około 9 miesięcy. Jego nogi niestety nie udało się uratować.

„Wtedy już zupełnie przestałem dbać o swój wygląd. Leżałem cały czas w łóżku i jadłem. Chciałem mieć to wszystko za sobą i straciłem ochotę, by żyć.”
Wszyscy obawiali się powrotu chłopaka do domu, gdyż martwili się, że wpadnie w depresje. On jednak zaskoczył każdego. Stwierdził, że brak nogi nie może zabrać mu dążenia do marzeń.

Miasto Archangielsk nie było jednak dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Dlatego też Sergey wiedział, że aby się sam poruszać, będzie musiał pracować nad mięśniami. Poprosił rodziców, by kupili mu sprzęt do ćwiczeń, gdyż pobliskie siłownie nie były dostosowane do jego niepełnosprawności.

Mężczyzna, który spowodował wypadek, dostał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności oraz nakaz odszkodowania w wysokości 22 000 Euro. Nie upłynął jednak miesiąc od zapadnięcia wyroku, sprawca zmarł na raka.

„Nie otrzymałem pieniędzy, które powinien dać mi w ramach odszkodowania sprawca, ale nigdy nie upomniałem się o nie, np. jego krewnych.”
Chłopak po dwóch latach całkowicie się zmienił. Nikt nie mógł uwierzyć w determinację Sergeya. Wreszcie spełniło się jedno z jego marzeń i osiągnął wymarzoną sylwetkę.

Zdjęcia, na których prezentuje swoją przemianę udostępnia na Instagramie.
Obserwuje go tam ponad 120 tysięcy osób, a liczba ta stale wzrasta. Pomimo podziwu dla chłopaka, zdarzają się również i uwagi pełne zazdrości i nienawiści typu „Twój wygląd nie jest normalny” albo „Niepełnosprawni są przeważni biedni i to im współczuję, a ty jesteś tylko irytującym dupkiem!”. Całe szczęście najważniejsze dla niego są jego marzenia, a nie opinia innych, którą się zupełnie nie przejmuje. Co więcej, dostał pracę, jako model dzięki czemu może zarabiać pieniądze. Jego kolejnym marzeniem jest udział w Igrzyskach Paraolimpijskich.

„Straciłem tylko nogę, nie siebie.”
Sergey ma mnóstwo przyjaciół, którzy wspierają go i bardzo szanują. Chłopak spędza aktywnie czas uprawiając sport oraz ćwicząc taniec. Czerpie radość z każdej chwili swojego życia. Jego determinacja pozwoliła mu również na grę w hokeja. Nawet jeśli nie wygląda ona tak, jak sobie kiedyś wyobrażał – on i tak cieszy się z każdej minuty gry.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz