Szorowanie piekarnika nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zaschnięty i „zapieczony” tłuszcz nie schodzi zbyt łatwo. Jest jednak na to prosty sposób, wystarczy domowa mikstura z trzech składników, które znajdziesz we własnej kuchni.

Na rynku jest całe mnóstwo specyfików, których producenci obiecują, że brud zejdzie w sekundę i wcale nie będziesz musiała się męczyć z szorowaniem. Niestety nie wszystkie z nich są skuteczne. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, by twój piekarnik był czysty i lśniący.

Sama, ze składników, które znajdziesz w swojej kuchni, zrobisz bardzo skuteczną miksturę do czyszczenia. Wszystko czego potrzebujesz do jego przygotowania to:

  • soda oczyszczona
  • ocet
  • woda

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki w podobnych proporcjach. Naszym zdaniem powinno, być tam odrobinę mniej wody niż octu. Namocz w mieszance gąbkę i namocz nią brud znajdujący się na drzwiach piekarnika. Teraz tylko wstaw miseczkę z miksturą do nagrzanego do 100 stopni Celsjusza piekarnika i pozostaw na 45 minut. Po tym czasie wystarczy delikatnie przetrzeć piekarnik gąbką.

Zobaczcie sami. Efekt jest fenomenalny:

 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz