Stężenie groźnych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 wielokrotnie przekracza dziś normy w wielu miastach. W Warszawie np. normy PM 10 są przekroczone o ponad 200 proc., zaś PM 2,5 o ponad 400 proc. W Poznaniu jest to odpowiednio nawet 300 proc. i ponad 400 proc., w Kielcach zaś 300 i 600 proc. SPRAWDŹ AKTUALNY STAN POWIETRZA W TWOIM MIEŚCIE >>>

W czasie smogu należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz. Dotyczy to w szczególności dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży czy osób z chorobami krążenia. Ponadto, należy unikać aktywności fizycznej na powietrzu.

Dowiedz się więcej: Czy smog jest szkodliwy? Tak. Smog zawiera substancje toksyczne i rakotwórcze. Złe samopoczucie, nasilenie dolegliwości oddechowych, infekcje oddechowe to objawy, jakie mogą wystąpić u nas od razu. Długotrwałe narażenie na smog zwiększa ryzyko nowotworów, chorób układu oddechowego, naczyniowo-sercowego, odpornościowego. Z powodu smogu – wg danych Unii Europejskiej – umiera w Polsce ponad 40 tys. osób rocznie.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz