Hannah Koestler ma 22 lata, a za sobą dramatyczną walkę o życie. Aby pokazać innym, jak wygląda prawda o anoreksji wrzuciła na Instagrama swoje zdjęcia z okresu choroby. Teraz ma 120 tysięcy fanów, którzy kierują do niej wyrazy wsparcia.

Ona sama również oferuje wsparcie innym osobom zagrożonym anoreksją.

https://www.instagram.com/p/BGB8kg7OM4l/

W najgorszym momencie Hanna ważyła zaledwie 30 kg i była bliska śmierci. Jej wskaźnik masy ciała był równy 11 (norma to od 18 do 24). Jej organy wewnętrzne stopniowo przestawały działać. Gdy trafiła do szpitala, musiała być już karmiona przez rurkę.

https://www.instagram.com/p/-vgf5IuMyg/

„To jest prawda o anoreksji” – tak podpisała jedno ze swoich zdjęć.

https://www.instagram.com/p/BCIkiQluMw1/

Dziennie pozwalała sobie tylko na 3 wafle ryżowe. Nosiła dziecięce ubrania, które i tak wydawały się na nią za duże. Jej włosy wypadały garściami.

Dear Self, I owe you an apology. I have known you for 21 years and you have been very faithful to me, but you have consistently been taken for granted and not treated with the respect you deserve. I need to tell you that for the first time in 21 years, I realize that you are not only capable, you are beautiful. Did you hear me? I said you are BEAUTIFUL. I am sorry it has taken me this long to understand how wonderful you actually are and I promise to compliment you more often- not because I am vain but because you are a gift. I am sorry I have filled you with sub-par things and expected you to work to your fullest potential. I am sorry I deprived you of sleep, nutrition, laughter, and made you spend way too many hours staring at, and obsessing over, a number on a scale. I judged you by that number and I realize now how wrong that was. You should have instead been judged by the strength you possess, the lines around my mouth that point to how many smiles we have given to others, and the freckles that dance around my skin for they remind me of all the wonderful days we have spent in the rays of the pleasant sun. I am sorry for all the excuses that were made to not fuel you with exercise. We are so much happier and full of energy when we are active! I am also sorry for all the times I filled you with improper food because I thought I deserved it, or the times I deprived you of calories all together because I thought I didn’t deserve them. I deserve to be fueled. I deserve to give my body nutrition to live and thrive. This is just another thing it has taken me so long to realize. I am sorry I have compared you to others. I am sorry I didn’t think you measured up to them because let me tell you, you are perfect just the way you are. Everyone has their battles and if I can love others through theirs, I can love myself through my own, too. I can’t take back all the times I stared at pictures in magazines or at strangers on the street and wished to look more like them, but I know now how foolish that was. You are capable, miraculous, and wonderful. I am sorry for thinking a number on a scale was enough to define everything about you. It sounds pretty…(cont. 👇)

A post shared by Hannah | Vegan 🌱 | 23 | 📍UK 🇬🇧 (@prosperoushealthylife) on

Na szczęście dzięki wparciu innych i woli życia Hannie udało się pokonać anoreksję. Teraz wygląda pięknie, a jej wskaźnik masy ciała to 19.

https://www.instagram.com/p/BI4wQrqAGI8/

Hannah sądzi, że do jej choroby przyczyniły się częste zmiany miejsca zamieszkania. Jej rodzina często się przeprowadzała, mieszkali w Austrii, USA, Korei Południowej, Chinach i Japonii. Na stres zareagowała nadmiernym kontrolowaniem swoich nawyków żywieniowych. Zaczęła od eliminacji fastfoodów. Później zaczęła zliczać spożywane kalorie. Stopniowo zmniejszała dzienną dawkę kalorii, na jaką sobie pozwalała. Po jakimś czasie wyeliminowała zupełnie tłuszcze i produkty węglowodanowe. Jadła same warzywa na parze i tofu. Diagnozę anoreksji postawiono jej w 2011, w wieku 17 lat. Została skierowana do specjalnego ośrodka, w którym spędziła 10 miesięcy.

https://www.instagram.com/p/BBIVtRbOM4s/

Po latach Hannah czuje wreszcie, że stanęła na nogi i zależy jej na upowszechnianiu wiedzy wśród nastolatek o tej strasznej chorobie. Jej profil na Instagramie śledzi już 120 tysięcy osób. Niektórzy piszą o własnych zmaganiach z zaburzeniami odżywiania. Hannah stara się ich podtrzymywać na duchu pokazując na własnym przykładzie, że wyjście z anoreksji jest możliwe. Sama prowadzi teraz zdrowy styl życia, je normalnie i wygląda piękniej niż kiedykolwiek!

Źródło: instagram.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz