W środku srogiej zimy pracownicy ośrodka dla zwierząt w Richmond, w stanie Virginia  otrzymali alarmujący telefon z informacją o psie potrzebującym natychmiastowej pomocy.

Suczka rasy pitbull została znaleziona w pojemniku na śmieci w pobliżu osiedla, na dworze panowała lodowata temperatura.

Zaniepokojeni ratownicy wdrapali się na zamknięty kontener i ujrzeli w środku ciężarną suczkę, gotową do wydania na świat swoich maleństw. Z jej nabrzmiałych gruczołów mlecznych kapało mleko, organizm matki czekał na pojawienie się szczeniąt. Personel organizacji ochrony zwierząt Richmond Animal Care & Control (RACC) twierdzi, że o ile często znajdują porzucone zwierzęta w śmietnikach, z taką sytuacją nie mieli jeszcze do czynienia. Badanie ultrasonograficzne potwierdziło ciążę, w brzuszku mamy znajdowało się 7 szczeniaczków.

„W naszej pracy niestety codziennie widzimy okrucieństwo wobec zwierząt, to jednak poraziło nas swoim bezmiarem” – powiedziała Christie Chipps Peters, dyrektorka RACC.

Na szczęście suczka została znaleziona, zanim pojemnik opróżnili pracownicy oczyszczania miasta! Ratownicy natychmiast zaopiekowali się suką w ciąży, otrzymała imię Miss Momma Mary. Pilnowano jej uważnie, aby być przy narodzinach szczeniąt. Po 48 godzinach od przybycia do ośrodka maleństwa pojawiły się na świecie.

Siedem słodkich w pełni zdrowych szczeniaczków, prawdziwy cud!

Wolontariusze przybyli w ostatniej chwili, by uchronić matkę i nienarodzone maluchy od śmierci…

Szczeniaki zostaną w ośrodku to czasu, gdy będą mogły zamieszkać z nowymi rodzinami.

Podzielcie się tą historią ze znajomymi!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz