Po tym jak okazało się, że popularne słodycze mogą być skażone salmonellą, koncern Mars masowo zaczął wycofywać produkty ze sklepów na terenie całego kraju.

Firma poinformowała, że problem dotyczy niektórych czekolad i batoników Galaxy, Maltesers Teasers oraz drażetek Minstrels. Chodzi o konkretne opakowania niezwykle popularnych na Wyspach słodyczy, z datą przydatności na maj 2018 roku.

– W trakcie rutynowych testów wykryliśmy możliwą obecność bakterii salmonelli, pochodzącej ze składników użytych do produkcji słodyczy – poinformował rzecznik prasowy firmy Mars. – W ramach podjętych środków ostrożności wycofujemy dobrowolnie ze sklepów określone czekolady Galaxy Smooth Milk, Galaxy Minstrels i batony Galaxy Counter oraz Galaxy Counter i Galaxy Teaser – dodał.

Podkreślił, że firma ściśle współpracuje z organami kontroli żywności oraz sieciami dystrybucji. Chcą mieć pewność, że ze sklepów na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii zostaną wycofane wszystkie skażone produkty.

Jeżeli są osoby, które zakupiły któryś z powyższych produktów, proszone są o ich zwrot. Rzecznik podkreślił, że nie ma powodów aby całkowicie rezygnować z produktów wytwarzanych przez koncern. Zapewnia, że pozostałe słodycze koncernu Mars są całkowicie bezpieczne.

źródło: Indepentent

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz