Poród w ogródku, bez znieczulenia, przy bawiących się dzieciach? Niemka Sarah Schmid nie widzi w tym nic oburzającego. Inaczej jednak sądzi spora część internautów. Szokujące nagranie zamieszczone w sieci obejrzało już prawie 1,5 miliona widzów.

36-letnia Sarah Schmid z Niemiec jest byłą lekarką. Kilka lat temu zrezygnowała z pracy w szpitalu i całkowicie poświęciła się wychowywaniu dzieci. Kobieta prowadzi też kanał na Youtube, na którym dzieli się z internautami swoimi przemyśleniami na temat macierzyństwa. Niedawno opublikowała tam rzecz niecodzienną: transmisję wideo ze swojego szóstego porodu, który odbył się w przydomowym ogródku.

Na nagraniu widać zjeżdżalnię, trampolinę i bawiące się w tym czasie dzieci, które mogły wszystko obserwować. Kobieta rodząc nie zażyła żadnych środków znieczulających, nie skorzystała również z pomocy położnej. Wiele osób oburza również to, że na nagraniu jest całkiem naga.

O filmie zrobiło się bardzo głośno. Trudno się zresztą dziwić. Sarah przekonuje, że opublikowała nagranie w sieci, bo jej zdaniem ludzie rzadko mają okazję oglądać naturalne porody. A według niej są one jedną z najnormalniejszych rzeczy na świecie.

Nie wszystkich to przekonało. Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy wyrażających nie tylko zaskoczenie, ale i oburzenie:

“Nie jesteśmy zwierzętami!”

“W szpitalu jest znacznie bezpieczniej!”

“A ryzyko infekcji?”

Byli jednak i tacy, którym nagranie się podobało:

“Gratuluję odwagi!”

“Dzielna kobieta!”

A Wy co o tym myślicie? Taki poród to coś normalnego, czy raczej przejaw nieodpowiedzialności?

Źródło: edziecko.pl

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!