Zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych czy fryzjerskich można z powodzeniem powtórzyć w warunkach domowych.

Kobieta każdego dnia chce wyglądać idealnie. Nie ma znaczenia, czy ten dzień spędza w biurze czy z koleżankami na zakupach. Nie ma także znaczenia pora dnia i nocy. Niestety intensywny tryb życia sprawia, że często nie ma czasu na poddanie się czasochłonnym zabiegom w salonach kosmetycznych. Poniższe porady pozwolą Ci być piękną, bez spędzenia połowy życia u kosmetyczki czy fryzjera;-)

Zaschnięta maskara

Gdy Twoja ulubiona maskara zaczyna robić się sucha, możesz przywrócić ją do użytku, dodając kilka kropli soli fizjologicznej. Innym sposobem jest zanurzenie opakowania na 5 minut w gorącej wodzie.

Odzyskanie popękanego pudru

Nie musisz wyrzucać połamanego pudru do makijażu. Dodaj do niego kilka kropli alkoholu, aby uzyskać gładką powierzchnię. Pozostaw do wyschnięcia przez noc. Alkohol odparuje, a Ty będziesz mogła się ponownie cieszyć swoim ulubionym pudrem.

Usuwanie wodoodpornego makijażu

Jeżeli masz problem z usunięciem to spróbuj wykorzystać olej kokosowy w połączeniu z oliwą z oliwek. Zmycie makijażu okaże się łatwe i bezproblemowe.

Nieodpowiednia gęstość podkładu

Jeżeli Twój podkład jest zbyt gęsty, możesz dodać do niego odrobinę balsamu. Z kolei, jeśli jest zbyt rzadki, możesz zmieszać go z płynnym bronzerem.

Błyszczące i pełne usta

Cynamon połączony miętowymi olejkami eterycznymi poprawią wygląd Twoich ust, które staną się jaśniejsze i pełniejsze. Wystarczy, że kilka kropel dodasz do swojego błyszczyka lub balsamu.

Wyglądaj świeżo

Jeżeli chcesz wyglądać na wypoczętą, nałóż trochę rozświetlacza na najbardziej widoczne części twarzy (podstawa nosa, kości policzkowe, podbródek, środek czoła). Wizualne podniesienie brwi i powiek będzie wynikiem nałożenia rozświetlacza nad brwiami i rozmazanie w kierunku czoła.

Świecąca twarz

Jeżeli masz problem z intensywnym „świeceniem się” skóry, wymieszaj jedną łyżkę sody oczyszczonej i dodaj do żelu, którym myjesz twarz. Następnie nałóż na twarz i delikatnie masuj przez kilka sekund, po czym zmyj ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Problem z otwarciem lakieru

Jeżeli masz problem z otwarciem lakieru do paznokci lub jest zbyt trudny do nałożenia, na kila minut wrzuć zakręconą butelkę do bardzo gorącej wody. Po wyjęciu wstrząśnij i możesz malować gdy jest jeszcze ciepły.

Lakier do włosów + brwi

Lakier świetnie się spisuje w utrzymaniu brwi na swoim miejscu. Spryskaj lakierem starą szczoteczkę do rzęs i ułóż brwi.

Kręcone rzęsy

Przed zakręceniem rzęs, rozgrzej zalotkę suszarką do włosów. Ta sztuczka pomoże Ci utrzymać dłużej pożądany efekt.

Wazelina przy malowaniu paznokci

Gdy malujesz swoje paznokcie, użyj wazeliny i posmaruj dookoła paznokci. Nadmiar lakieru z łatwością odejdzie po wyschnięciu.

Mycie włosów na sucho

Przy braku czasu na standardowe mycie głowy, możesz je umyć na sucho. Wystarczy użyć pudru dla dzieci lub skrobi kukurydzianej.

Loki z prostownicy

Możesz uzyskać trwałe loki przy użyciu prostownicy. Zakręć pasma włosów, a następnie użyj rozgrzanej prostownicy, przesuwając ją od nasady włosa do jego końca. Następnie włosy spryskaj lakierem.

Krem + końcówki włosów

Klasyczny krem można zastosować do posmarowania nim końcówek włosów. Jeśli zrobisz to przed snem, rano będziesz miała lśniące i gładkie włosy.

Pęcherze na nogach

Nowe buty to problem dla skóry stóp. Czasami tworzą się pęcherze, które na szczęście możesz zniwelować. Wystarczy posmarować stopy… płynnym antyperspirantem.

Piękne paznokcie dzięki Aspirynie

Rozpuść 2 tabletki aspiryny, kapsułkę witaminy A, jedną łyżkę soli morskiej oraz trochę oleju roślinnego w 200 ml wody. Przez 10 minut trzymaj dłonie w naczyniu, a następnie osusz je papierowym ręcznikiem.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz